Platz |
Schwimmerin |
Jg. |
Verein |
Endzeit |
Punkte |
1. |
Luisa Jahn |
1994 |
SC Chemnitz von 1892 |
09:18,94 |
690 |
| 100m: 01:04,50 (01:04,50) 200m: 02:14,34 (01:09,84) 300m: 03:25,03 (01:10,69) 400m: 04:36,18 (01:11,15) |
| 500m: 05:47,67 (01:11,49) 600m: 06:59,81 (01:12,14) 700m: 08:11,37 (01:11,56) 800m: 09:18,94 (01:07,57) |
2. |
Lina Krämer |
1998 |
SG ACT/Baunatal |
09:39,90 |
618 |
| 100m: 01:05,64 (01:05,64) 200m: 02:17,70 (01:12,06) 300m: 03:31,82 (01:14,12) 400m: 04:44,98 (01:13,16) |
| 500m: 05:58,93 (01:13,95) 600m: 07:13,12 (01:14,19) 700m: 08:27,88 (01:14,76) 800m: 09:39,90 (01:12,02) |
3. |
Tamara Boillat |
1996 |
Region Zentralschweiz-West |
09:44,70 |
603 |
| 100m: 01:08,32 (01:08,32) 200m: 02:21,92 (01:13,60) 300m: 03:35,82 (01:13,90) 400m: 04:50,51 (01:14,69) |
| 500m: 06:04,04 (01:13,53) 600m: 07:19,36 (01:15,32) 700m: 08:33,67 (01:14,31) 800m: 09:44,70 (01:11,03) |
4. |
Elodie Hehlen |
1996 |
Region Zentralschweiz-West |
09:46,04 |
599 |
| 100m: 01:06,71 (01:06,71) 200m: 02:19,64 (01:12,93) 300m: 03:34,03 (01:14,39) 400m: 04:48,91 (01:14,88) |
| 500m: 06:04,02 (01:15,11) 600m: 07:18,78 (01:14,76) 700m: 08:33,78 (01:15,00) 800m: 09:46,04 (01:12,26) |
5. |
Haruka Matsushima |
1998 |
SCW Eschborn |
09:49,21 |
589 |
| 100m: 01:07,48 (01:07,48) 200m: 02:21,63 (01:14,15) 300m: 03:36,33 (01:14,70) 400m: 04:50,92 (01:14,59) |
| 500m: 06:05,89 (01:14,97) 600m: 07:21,69 (01:15,80) 700m: 08:37,22 (01:15,53) 800m: 09:49,21 (01:11,99) |
6. |
Vanessa Spangenberg |
1997 |
SC Chemnitz von 1892 |
09:53,47 |
577 |
| 100m: 01:05,19 (01:05,19) 200m: 02:17,90 (01:12,71) 300m: 03:32,67 (01:14,77) 400m: 04:48,51 (01:15,84) |
| 500m: 06:06,08 (01:17,57) 600m: 07:23,03 (01:16,95) 700m: 08:39,39 (01:16,36) 800m: 09:53,47 (01:14,08) |
7. |
Jamie Gerwan |
1999 |
SG Gelsenkirchen |
09:53,73 |
576 |
| 100m: 01:09,02 (01:09,02) 200m: 02:24,73 (01:15,71) 300m: 03:40,29 (01:15,56) 400m: 04:55,59 (01:15,30) |
| 500m: 06:11,19 (01:15,60) 600m: 07:26,58 (01:15,39) 700m: 08:41,71 (01:15,13) 800m: 09:53,73 (01:12,02) |
8. |
Nadine Ludwig |
1995 |
SC Chemnitz von 1892 |
09:54,47 |
574 |
| 100m: 01:06,50 (01:06,50) 200m: 02:20,62 (01:14,12) 300m: 03:36,50 (01:15,88) 400m: 04:52,78 (01:16,28) |
| 500m: 06:08,93 (01:16,15) 600m: 07:25,81 (01:16,88) 700m: 08:41,73 (01:15,92) 800m: 09:54,47 (01:12,74) |
9. |
Isabel Blanco Gonzalez |
1998 |
TV Wetzlar |
09:59,03 |
561 |
| 100m: 01:08,87 (01:08,87) 200m: 02:24,34 (01:15,47) 300m: 03:40,64 (01:16,30) 400m: 04:57,07 (01:16,43) |
| 500m: 06:13,62 (01:16,55) 600m: 07:29,96 (01:16,34) 700m: 08:49,93 (01:19,97) 800m: 09:59,03 (01:09,10) |
10. |
Marina Künzler |
1995 |
Region Zentralschweiz-West |
10:03,98 |
547 |
| 100m: 01:07,73 (01:07,73) 200m: 02:22,58 (01:14,85) 300m: 03:38,91 (01:16,33) 400m: 04:55,40 (01:16,49) |
| 500m: 06:12,69 (01:17,29) 600m: 07:30,99 (01:18,30) 700m: 08:48,03 (01:17,04) 800m: 10:03,98 (01:15,95) |
11. |
Luna Mertins |
1999 |
SG Wetterau |
10:07,62 |
537 |
| 100m: 01:08,72 (01:08,72) 200m: 02:25,30 (01:16,58) 300m: 03:42,15 (01:16,85) 400m: 05:00,65 (01:18,50) |
| 500m: 06:17,92 (01:17,27) 600m: 07:36,40 (01:18,48) 700m: 08:52,81 (01:16,41) 800m: 10:07,62 (01:14,81) |
12. |
Zuzanna Suchcicka |
1999 |
Mosir Sopot |
10:09,07 |
533 |
| 100m: 01:10,80 (01:10,80) 200m: 02:27,54 (01:16,74) 300m: 03:49,36 (01:21,82) 400m: 05:03,51 (01:14,15) |
| 500m: 06:21,20 (01:17,69) 600m: 07:39,13 (01:17,93) 700m: 08:55,76 (01:16,63) 800m: 10:09,07 (01:13,31) |
13. |
Charlotte Lang |
1997 |
TV Wetzlar |
10:09,79 |
531 |
| 100m: 01:08,59 (01:08,59) 200m: 02:24,01 (01:15,42) 300m: 03:40,10 (01:16,09) 400m: 04:57,29 (01:17,19) |
| 500m: 06:15,83 (01:18,54) 600m: 07:34,89 (01:19,06) 700m: 08:53,70 (01:18,81) 800m: 10:09,79 (01:16,09) |
14. |
Lisa Spranger |
2000 |
SC Chemnitz von 1892 |
10:10,37 |
530 |
| 100m: 01:08,04 (01:08,04) 200m: 02:24,33 (01:16,29) 300m: 03:42,22 (01:17,89) 400m: 05:00,41 (01:18,19) |
| 500m: 06:18,31 (01:17,90) 600m: 07:36,50 (01:18,19) 700m: 08:54,01 (01:17,51) 800m: 10:10,37 (01:16,36) |
15. |
Myrielle Weingand |
1997 |
Region Zentralschweiz-West |
10:11,35 |
527 |
| 100m: 01:11,89 (01:11,89) 200m: 02:30,26 (01:18,37) 300m: 03:48,27 (01:18,01) 400m: 05:06,51 (01:18,24) |
| 500m: 06:24,37 (01:17,86) 600m: 07:41,15 (01:16,78) 700m: 08:58,08 (01:16,93) 800m: 10:11,35 (01:13,27) |
16. |
Frauke Klein |
1999 |
SC Chemnitz von 1892 |
10:11,66 |
527 |
| 100m: 01:09,41 (01:09,41) 200m: 02:26,56 (01:17,15) 300m: 03:43,93 (01:17,37) 400m: 05:01,48 (01:17,55) |
| 500m: 06:19,53 (01:18,05) 600m: 07:37,94 (01:18,41) 700m: 08:55,82 (01:17,88) 800m: 10:11,66 (01:15,84) |
17. |
Kailea Green |
2001 |
Region Zentralschweiz-West |
10:14,95 |
518 |
| 100m: 01:11,86 (01:11,86) 200m: 02:29,51 (01:17,65) 300m: 03:47,42 (01:17,91) 400m: 05:06,13 (01:18,71) |
| 500m: 06:24,20 (01:18,07) 600m: 07:42,10 (01:17,90) 700m: 08:59,64 (01:17,54) 800m: 10:14,95 (01:15,31) |
18. |
Cécile Wiederkehr |
1997 |
Region Zentralschweiz-West |
10:15,32 |
517 |
| 100m: 01:07,28 (01:07,28) 200m: 02:23,51 (01:16,23) 300m: 03:41,49 (01:17,98) 400m: 05:00,78 (01:19,29) |
| 500m: 06:20,56 (01:19,78) 600m: 07:38,86 (01:18,30) 700m: 08:58,73 (01:19,87) 800m: 10:15,32 (01:16,59) |
19. |
Maxie Resch |
2000 |
SC Chemnitz von 1892 |
10:17,00 |
513 |
| 100m: 01:10,19 (01:10,19) 200m: 02:28,78 (01:18,59) 300m: 03:46,72 (01:17,94) 400m: 05:05,41 (01:18,69) |
| 500m: 06:24,07 (01:18,66) 600m: 07:42,88 (01:18,81) 700m: 09:01,53 (01:18,65) 800m: 10:17,00 (01:15,47) |
20. |
Leonie Bergner |
2000 |
SC Chemnitz von 1892 |
10:18,04 |
510 |
| 100m: 01:08,68 (01:08,68) 200m: 02:26,87 (01:18,19) 300m: 03:45,26 (01:18,39) 400m: 05:03,57 (01:18,31) |
| 500m: 06:23,25 (01:19,68) 600m: 07:42,91 (01:19,66) 700m: 09:02,13 (01:19,22) 800m: 10:18,04 (01:15,91) |
21. |
Alina Wind |
1999 |
SG Worms |
10:18,25 |
510 |
| 100m: 01:13,66 (01:13,66) 200m: 02:31,26 (01:17,60) 300m: 03:29,12 (00:57,86) 400m: 05:06,93 (01:37,81) |
| 500m: 06:24,27 (01:17,34) 600m: 07:22,68 (00:58,41) 700m: 09:01,31 (01:38,63) 800m: 10:18,25 (01:16,94) |
22. |
Kimberly Scheiber |
1999 |
VfR Simmern |
10:20,12 |
505 |
| 100m: 01:10,44 (01:10,44) 200m: 02:28,67 (01:18,23) 300m: 03:48,46 (01:19,79) 400m: 05:07,51 (01:19,05) |
| 500m: 06:26,74 (01:19,23) 600m: 07:46,11 (01:19,37) 700m: 09:04,40 (01:18,29) 800m: 10:20,12 (01:15,72) |
23. |
Tina Sauerwald |
1998 |
TV Dillenburg |
10:23,96 |
496 |
| 100m: 01:10,17 (01:10,17) 200m: 02:28,44 (01:18,27) 300m: 03:47,33 (01:18,89) 400m: 05:06,53 (01:19,20) |
| 500m: 06:26,19 (01:19,66) 600m: 07:46,79 (01:20,60) 700m: 09:06,17 (01:19,38) 800m: 10:23,96 (01:17,79) |
24. |
Katrin Puder |
1996 |
SG Worms |
10:26,32 |
490 |
| 100m: 01:12,10 (01:12,10) 200m: 02:30,65 (01:18,55) 300m: 03:50,18 (01:19,53) 400m: 05:10,38 (01:20,20) |
| 500m: 06:29,56 (01:19,18) 600m: 07:49,20 (01:19,64) 700m: 09:08,79 (01:19,59) 800m: 10:26,32 (01:17,53) |
25. |
Giulia Goerigk |
2002 |
TV Bühl |
10:35,21 |
470 |
| 100m: 01:12,29 (01:12,29) 200m: 02:31,46 (01:19,17) 300m: 03:51,68 (01:20,22) 400m: 05:12,36 (01:20,68) |
| 500m: 06:33,43 (01:21,07) 600m: 07:55,06 (01:21,63) 700m: 09:16,30 (01:21,24) 800m: 10:35,21 (01:18,91) |
26. |
Anna Shefford |
1998 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
10:37,95 |
464 |
| 100m: 01:11,85 (01:11,85) 200m: 02:31,26 (01:19,41) 300m: 03:51,13 (01:19,87) 400m: 05:12,60 (01:21,47) |
| 500m: 06:33,84 (01:21,24) 600m: 07:56,36 (01:22,52) 700m: 09:18,25 (01:21,89) 800m: 10:37,95 (01:19,70) |
27. |
Raffaella Golocha |
2001 |
SG ACT/Baunatal |
10:38,31 |
463 |
| 100m: 01:12,62 (01:12,62) 200m: 02:32,82 (01:20,20) 300m: 03:52,89 (01:20,07) 400m: 05:17,10 (01:24,21) |
| 500m: 06:38,52 (01:21,42) 600m: 07:59,57 (01:21,05) 700m: 09:19,78 (01:20,21) 800m: 10:38,31 (01:18,53) |
28. |
Diana Padva |
2000 |
VfL 1860 Marburg |
10:39,44 |
461 |
| 100m: 01:12,16 (01:12,16) 200m: 02:32,72 (01:20,56) 300m: 03:53,88 (01:21,16) 400m: 05:16,09 (01:22,21) |
| 500m: 06:38,53 (01:22,44) 600m: 08:00,37 (01:21,84) 700m: 09:21,71 (01:21,34) 800m: 10:39,44 (01:17,73) |
29. |
Lisa Berneaud |
1998 |
TV Dillenburg |
10:40,51 |
459 |
| 100m: 01:09,44 (01:09,44) 200m: 02:27,31 (01:17,87) 300m: 03:47,87 (01:20,56) 400m: 05:10,20 (01:22,33) |
| 500m: 06:32,88 (01:22,68) 600m: 07:55,81 (01:22,93) 700m: 09:20,07 (01:24,26) 800m: 10:40,51 (01:20,44) |
30. |
Jasmin Vollmer |
1998 |
TV Bühl |
10:41,01 |
457 |
| 100m: 01:10,27 (01:10,27) 200m: 02:28,94 (01:18,67) 300m: 03:49,70 (01:20,76) 400m: 05:11,51 (01:21,81) |
| 500m: 06:34,89 (01:23,38) 600m: 07:58,90 (01:24,01) 700m: 09:22,49 (01:23,59) 800m: 10:41,01 (01:18,52) |
31. |
Saskia Röser |
1999 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
10:42,24 |
455 |
| 100m: 01:14,13 (01:14,13) 200m: 02:34,12 (01:19,99) 300m: 03:56,78 (01:22,66) 400m: 05:18,03 (01:21,25) |
| 500m: 06:40,00 (01:21,97) 600m: 08:01,58 (01:21,58) 700m: 09:23,49 (01:21,91) 800m: 10:42,24 (01:18,75) |
32. |
Nina Berneaud |
2000 |
TV Dillenburg |
10:51,57 |
436 |
| 100m: 01:13,07 (01:13,07) 200m: 02:35,53 (01:22,46) 300m: 03:57,72 (01:22,19) 400m: 05:20,80 (01:23,08) |
| 500m: 06:44,25 (01:23,45) 600m: 08:07,60 (01:23,35) 700m: 09:30,84 (01:23,24) 800m: 10:51,57 (01:20,73) |
33. |
Luna Schmell |
2002 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
10:54,35 |
430 |
| 100m: 01:16,20 (01:16,20) 200m: 02:40,72 (01:24,52) 300m: 04:04,18 (01:23,46) 400m: 05:25,84 (01:21,66) |
| 500m: 06:49,21 (01:23,37) 600m: 08:11,59 (01:22,38) 700m: 09:33,76 (01:22,17) 800m: 10:54,35 (01:20,59) |
34. |
Hanna Benenson |
1999 |
VfL 1860 Marburg |
10:55,68 |
427 |
| 100m: 01:11,50 (01:11,50) 200m: 02:33,11 (01:21,61) 300m: 03:56,60 (01:23,49) 400m: 05:20,27 (01:23,67) |
| 500m: 06:45,79 (01:25,52) 600m: 08:11,05 (01:25,26) 700m: 09:35,46 (01:24,41) 800m: 10:55,68 (01:20,22) |
35. |
Johanna Hoock |
1997 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
10:55,80 |
427 |
| 100m: 01:16,04 (01:16,04) 200m: 02:37,42 (01:21,38) 300m: 03:59,60 (01:22,18) 400m: 05:22,82 (01:23,22) |
| 500m: 06:46,60 (01:23,78) 600m: 08:10,54 (01:23,94) 700m: 09:34,86 (01:24,32) 800m: 10:55,80 (01:20,94) |
36. |
Mara Simon |
2000 |
SG Wetterau |
11:01,53 |
416 |
| 100m: 01:13,43 (01:13,43) 200m: 02:35,86 (01:22,43) 300m: 03:59,99 (01:24,13) 400m: 05:23,89 (01:23,90) |
| 500m: 06:48,77 (01:24,88) 600m: 08:13,41 (01:24,64) 700m: 09:38,30 (01:24,89) 800m: 11:01,53 (01:23,23) |
37. |
Laura Knies |
1999 |
SG Worms |
11:05,32 |
409 |
| 100m: 01:18,34 (01:18,34) 200m: 02:43,48 (01:25,14) 300m: 04:08,19 (01:24,71) 400m: 05:32,87 (01:24,68) |
| 500m: 06:57,32 (01:24,45) 600m: 08:21,53 (01:24,21) 700m: 09:46,35 (01:24,82) 800m: 11:05,32 (01:18,97) |
38. |
Carolin Albers |
2000 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
11:05,70 |
408 |
| 100m: 01:16,76 (01:16,76) 200m: 02:40,42 (01:23,66) 300m: 04:05,80 (01:25,38) 400m: 05:29,39 (01:23,59) |
| 500m: 06:56,04 (01:26,65) 600m: 08:20,70 (01:24,66) 700m: 09:45,70 (01:25,00) 800m: 11:05,70 (01:20,00) |
39. |
Chiara Egli |
1997 |
SG Worms |
11:06,29 |
407 |
| 100m: 01:13,00 (01:13,00) 200m: 02:36,00 (01:23,00) 300m: 04:00,00 (01:24,00) 400m: 05:24,00 (01:24,00) |
| 500m: 06:49,00 (01:25,00) 600m: 08:15,00 (01:26,00) 700m: 09:41,00 (01:26,00) 800m: 11:06,29 (01:25,29) |
40. |
Hannah Plücker |
2002 |
WSV Großkrotzenburg |
11:08,07 |
404 |
| 100m: 01:15,00 (01:15,00) 200m: 02:38,04 (01:23,04) 300m: 04:02,76 (01:24,72) 400m: 05:26,93 (01:24,17) |
| 500m: 06:53,48 (01:26,55) 600m: 08:20,24 (01:26,76) 700m: 09:46,80 (01:26,56) 800m: 11:08,07 (01:21,27) |
41. |
Kim Sarah Schaback |
1999 |
Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. |
11:10,86 |
399 |
| 100m: 01:14,16 (01:14,16) 200m: 02:38,81 (01:24,65) 300m: 04:03,37 (01:24,56) 400m: 05:28,64 (01:25,27) |
| 500m: 06:55,01 (01:26,37) 600m: 08:22,17 (01:27,16) 700m: 09:47,98 (01:25,81) 800m: 11:10,86 (01:22,88) |
42. |
Sara Panosetti |
2001 |
SCW Eschborn |
11:11,61 |
398 |
| 100m: 01:13,00 (01:13,00) 200m: 02:36,00 (01:23,00) 300m: 04:00,00 (01:24,00) 400m: 05:25,00 (01:25,00) |
| 500m: 06:52,00 (01:27,00) 600m: 08:20,00 (01:28,00) 700m: 09:47,00 (01:27,00) 800m: 11:11,61 (01:24,61) |
43. |
Leona Heidenreich |
2002 |
WSV Großkrotzenburg |
11:12,47 |
396 |
| 100m: 01:17,46 (01:17,46) 200m: 02:41,28 (01:23,82) 300m: 04:05,64 (01:24,36) 400m: 05:32,02 (01:26,38) |
| 500m: 06:59,01 (01:26,99) 600m: 08:25,25 (01:26,24) 700m: 09:56,56 (01:31,31) 800m: 11:12,47 (01:15,91) |
44. |
Nele Schilling |
2000 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
11:12,96 |
395 |
| 100m: 01:14,66 (01:14,66) 200m: 02:37,98 (01:23,32) 300m: 04:03,59 (01:25,61) 400m: 05:30,94 (01:27,35) |
| 500m: 06:57,85 (01:26,91) 600m: 07:24,27 (00:26,42) 700m: 09:50,86 (02:26,59) 800m: 11:12,96 (01:22,10) |
45. |
Josefine Emmel |
1997 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
11:13,12 |
395 |
| 100m: 01:17,76 (01:17,76) 200m: 02:43,85 (01:26,09) 300m: 04:09,44 (01:25,59) 400m: 05:35,25 (01:25,81) |
| 500m: 07:00,34 (01:25,09) 600m: 08:26,56 (01:26,22) 700m: 09:50,94 (01:24,38) 800m: 11:13,12 (01:22,18) |
46. |
Tamara Vvlker |
1998 |
VfL 1860 Marburg |
11:13,21 |
395 |
| 100m: 01:16,34 (01:16,34) 200m: 02:41,71 (01:25,37) 300m: 04:06,85 (01:25,14) 400m: 05:33,17 (01:26,32) |
| 500m: 06:59,80 (01:26,63) 600m: 08:26,51 (01:26,71) 700m: 09:52,62 (01:26,11) 800m: 11:13,21 (01:20,59) |
47. |
Paula Fleischer |
1997 |
SG Worms |
11:14,80 |
392 |
| 100m: 01:15,32 (01:15,32) 200m: 02:39,80 (01:24,48) 300m: 04:05,86 (01:26,06) 400m: 05:32,54 (01:26,68) |
| 500m: 06:59,54 (01:27,00) 600m: 08:26,80 (01:27,26) 700m: 09:52,23 (01:25,43) 800m: 11:14,80 (01:22,57) |
48. |
Diana Golocha |
2002 |
SG ACT/Baunatal |
11:17,07 |
388 |
| 100m: 01:16,28 (01:16,28) 200m: 02:41,35 (01:25,07) 300m: 04:07,68 (01:26,33) 400m: 05:34,89 (01:27,21) |
| 500m: 07:02,03 (01:27,14) 600m: 08:29,80 (01:27,77) 700m: 09:54,53 (01:24,73) 800m: 11:17,07 (01:22,54) |
49. |
Annika Luschert |
1999 |
VfR Simmern |
11:24,57 |
376 |
| 100m: 01:16,36 (01:16,36) 200m: 02:40,31 (01:23,95) 300m: 04:06,42 (01:26,11) 400m: 05:33,39 (01:26,97) |
| 500m: 07:01,92 (01:28,53) 600m: 08:30,93 (01:29,01) 700m: 09:59,69 (01:28,76) 800m: 11:24,57 (01:24,88) |
50. |
Amandine Pichon |
1999 |
Region Zentralschweiz-West |
11:25,10 |
375 |
| 100m: 01:14,65 (01:14,65) 200m: 02:38,19 (01:23,54) 300m: 04:02,54 (01:24,35) 400m: 05:27,88 (01:25,34) |
| 500m: 06:53,33 (01:25,45) 600m: 08:18,87 (01:25,54) 700m: 09:42,52 (01:23,65) 800m: 11:25,10 (01:42,58) |
51. |
Saskia Reulecke |
1996 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
11:26,09 |
373 |
| 100m: 01:16,91 (01:16,91) 200m: 02:42,41 (01:25,50) 300m: 04:09,34 (01:26,93) 400m: 05:36,28 (01:26,94) |
| 500m: 07:05,47 (01:29,19) 600m: 08:34,97 (01:29,50) 700m: 10:02,94 (01:27,97) 800m: 11:26,09 (01:23,15) |
52. |
Anna Aldick |
2000 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
11:29,25 |
368 |
| 100m: 01:15,73 (01:15,73) 200m: 02:40,19 (01:24,46) 300m: 04:07,00 (01:26,81) 400m: 05:35,68 (01:28,68) |
| 500m: 07:05,14 (01:29,46) 600m: 08:34,23 (01:29,09) 700m: 10:02,60 (01:28,37) 800m: 11:29,25 (01:26,65) |
53. |
Johanna Kessler |
2001 |
TV Dillenburg |
11:29,42 |
368 |
| 100m: 01:18,35 (01:18,35) 200m: 02:45,19 (01:26,84) 300m: 04:13,33 (01:28,14) 400m: 05:42,09 (01:28,76) |
| 500m: 07:10,43 (01:28,34) 600m: 08:39,48 (01:29,05) 700m: 10:06,87 (01:27,39) 800m: 11:29,42 (01:22,55) |
54. |
Franziska Sonnenschein |
1999 |
SG ACT/Baunatal |
11:31,22 |
365 |
| 200m: 02:46,17 (02:46,17) 300m: 04:13,68 (01:27,51) 400m: 05:42,13 (01:28,45) 500m: 07:10,62 (01:28,49) |
| 600m: 08:39,00 (01:28,38) 700m: 10:07,01 (01:28,01) 800m: 11:31,22 (01:24,21) |
55. |
Elena Schneider |
2001 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
11:31,40 |
364 |
| 100m: 01:19,52 (01:19,52) 200m: 02:46,72 (01:27,20) 300m: 04:14,52 (01:27,80) 400m: 05:43,36 (01:28,84) |
| 500m: 07:11,87 (01:28,51) 600m: 08:40,51 (01:28,64) 700m: 10:08,36 (01:27,85) 800m: 11:31,40 (01:23,04) |
56. |
Patricia Schütz |
1998 |
SG Mittelhessen |
11:34,06 |
360 |
| 100m: 01:17,06 (01:17,06) 200m: 02:43,85 (01:26,79) 300m: 04:11,49 (01:27,64) 400m: 05:39,83 (01:28,34) |
| 500m: 07:09,85 (01:30,02) 600m: 08:39,50 (01:29,65) 700m: 10:07,89 (01:28,39) 800m: 11:34,06 (01:26,17) |
57. |
Svenja Petermann |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
11:35,22 |
358 |
| 100m: 01:18,10 (01:18,10) 200m: 02:44,47 (01:26,37) 300m: 04:12,32 (01:27,85) 400m: 05:40,97 (01:28,65) |
| 500m: 07:10,35 (01:29,38) 600m: 08:39,43 (01:29,08) 700m: 10:08,85 (01:29,42) 800m: 11:35,22 (01:26,37) |
58. |
Rebecca Hofmann |
1995 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
11:37,29 |
355 |
| 100m: 01:20,95 (01:20,95) 200m: 02:50,10 (01:29,15) 300m: 04:18,56 (01:28,46) 400m: 05:26,84 (01:08,28) |
| 500m: 07:17,10 (01:50,26) 600m: 08:22,62 (01:05,52) 700m: 10:12,07 (01:49,45) 800m: 11:37,29 (01:25,22) |
59. |
Luisa Nusselt |
1997 |
SG Worms |
11:37,36 |
355 |
| 100m: 01:20,47 (01:20,47) 200m: 02:47,74 (01:27,27) 300m: 04:16,87 (01:29,13) 400m: 05:45,90 (01:29,03) |
| 500m: 07:15,60 (01:29,70) 600m: 08:44,78 (01:29,18) 700m: 10:11,41 (01:26,63) 800m: 11:37,36 (01:25,95) |
60. |
Eloise Knaf |
2001 |
SG Wetterau |
11:38,48 |
353 |
| 100m: 01:19,01 (01:19,01) 200m: 02:48,60 (01:29,59) 300m: 04:17,64 (01:29,04) 400m: 05:45,48 (01:27,84) |
| 500m: 07:13,61 (01:28,13) 600m: 08:43,43 (01:29,82) 700m: 10:12,14 (01:28,71) 800m: 11:38,48 (01:26,34) |
61. |
Antonia Nickles |
2002 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
11:38,83 |
353 |
| 100m: 01:19,97 (01:19,97) 200m: 02:47,35 (01:27,38) 300m: 04:16,74 (01:29,39) 400m: 05:46,02 (01:29,28) |
| 500m: 07:14,98 (01:28,96) 600m: 08:44,80 (01:29,82) 700m: 10:13,84 (01:29,04) 800m: 11:38,83 (01:24,99) |
62. |
Mareike Ulbrich |
1997 |
TV Wetzlar |
11:39,26 |
352 |
| 100m: 01:18,38 (01:18,38) 200m: 02:48,63 (01:30,25) 300m: 04:16,30 (01:27,67) 400m: 05:46,01 (01:29,71) |
| 500m: 07:14,54 (01:28,53) 600m: 08:44,07 (01:29,53) 700m: 10:12,50 (01:28,43) 800m: 11:39,26 (01:26,76) |
63. |
Marie Vatheuer |
2000 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
11:43,42 |
346 |
| 100m: 01:19,86 (01:19,86) 200m: 02:48,54 (01:28,68) 300m: 04:18,16 (01:29,62) 400m: 05:48,60 (01:30,44) |
| 500m: 07:17,60 (01:29,00) 600m: 08:47,51 (01:29,91) 700m: 10:17,70 (01:30,19) 800m: 11:43,42 (01:25,72) |
64. |
Thea Lehmann |
2002 |
SC Poseidon Koblenz |
11:44,65 |
344 |
| 100m: 01:22,00 (01:22,00) 200m: 02:51,00 (01:29,00) 300m: 04:21,00 (01:30,00) 400m: 05:52,00 (01:31,00) |
| 500m: 07:22,00 (01:30,00) 600m: 08:51,00 (01:29,00) 700m: 10:20,00 (01:29,00) 800m: 11:44,65 (01:24,65) |
65. |
Valeska Krein |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
11:45,44 |
343 |
| 100m: 01:20,03 (01:20,03) 200m: 02:50,00 (01:29,97) 300m: 04:20,59 (01:30,59) 400m: 05:51,41 (01:30,82) |
| 500m: 07:21,25 (01:29,84) 600m: 08:50,59 (01:29,34) 700m: 10:19,42 (01:28,83) 800m: 11:45,44 (01:26,02) |
66. |
Isabel Marzi |
1993 |
SG Mittelhessen |
11:48,74 |
338 |
| 100m: 01:15,81 (01:15,81) 200m: 02:41,46 (01:25,65) 300m: 04:10,54 (01:29,08) 400m: 05:40,34 (01:29,80) |
| 500m: 07:13,70 (01:33,36) 600m: 08:46,83 (01:33,13) 700m: 10:22,65 (01:35,82) 800m: 11:48,74 (01:26,09) |
67. |
Tina Welsch |
2001 |
TV Dillenburg |
11:50,89 |
335 |
| 100m: 01:22,46 (01:22,46) 200m: 02:52,96 (01:30,50) 300m: 04:24,80 (01:31,84) 400m: 05:57,21 (01:32,41) |
| 500m: 07:28,44 (01:31,23) 600m: 08:58,53 (01:30,09) 700m: 10:25,92 (01:27,39) 800m: 11:50,89 (01:24,97) |
68. |
Kim Kremer |
2002 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
11:51,60 |
334 |
| 100m: 01:20,64 (01:20,64) 200m: 02:49,89 (01:29,25) 300m: 04:21,02 (01:31,13) 400m: 05:52,60 (01:31,58) |
| 500m: 07:24,60 (01:32,00) 600m: 08:55,82 (01:31,22) 700m: 10:25,76 (01:29,94) 800m: 11:51,60 (01:25,84) |
69. |
Emelie Engels |
2001 |
SCW Eschborn |
11:51,92 |
334 |
| 100m: 01:19,76 (01:19,76) 200m: 02:50,64 (01:30,88) 300m: 04:20,86 (01:30,22) 400m: 05:53,00 (01:32,14) |
| 500m: 07:23,07 (01:30,07) 600m: 08:53,70 (01:30,63) 700m: 10:25,29 (01:31,59) 800m: 11:51,92 (01:26,63) |
70. |
Luisa Stingl |
2000 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
11:57,76 |
326 |
| 100m: 01:19,04 (01:19,04) 200m: 02:49,85 (01:30,81) 300m: 04:21,47 (01:31,62) 400m: 05:54,14 (01:32,67) |
| 500m: 07:26,02 (01:31,88) 600m: 08:59,32 (01:33,30) 700m: 10:31,17 (01:31,85) 800m: 11:57,76 (01:26,59) |
71. |
Lara Louven |
2001 |
Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. |
12:01,00 |
321 |
| 100m: 01:17,26 (01:17,26) 200m: 02:49,18 (01:31,92) 300m: 04:22,62 (01:33,44) 400m: 05:56,77 (01:34,15) |
| 500m: 07:29,09 (01:32,32) 600m: 09:02,11 (01:33,02) 700m: 10:34,20 (01:32,09) 800m: 12:01,00 (01:26,80) |
72. |
Zoe De Rossi |
2000 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
12:01,07 |
321 |
| 100m: 01:23,60 (01:23,60) 200m: 02:54,20 (01:30,60) 300m: 04:25,29 (01:31,09) 400m: 05:56,42 (01:31,13) |
| 500m: 07:28,36 (01:31,94) 600m: 09:00,86 (01:32,50) 700m: 10:32,67 (01:31,81) 800m: 12:01,07 (01:28,40) |
73. |
Kim Snyder |
2001 |
SSG Rödermark |
12:02,72 |
319 |
| 100m: 01:21,50 (01:21,50) 200m: 02:50,96 (01:29,46) 300m: 04:23,43 (01:32,47) 400m: 05:56,75 (01:33,32) |
| 500m: 07:29,96 (01:33,21) 600m: 09:01,73 (01:31,77) 700m: 10:34,74 (01:33,01) 800m: 12:02,72 (01:27,98) |
74. |
Hanna Pfeiffer |
1999 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
12:05,80 |
315 |
| 100m: 01:20,78 (01:20,78) 200m: 02:50,73 (01:29,95) 300m: 04:22,43 (01:31,70) 400m: 05:55,19 (01:32,76) |
| 500m: 07:28,81 (01:33,62) 600m: 09:02,43 (01:33,62) 700m: 10:36,28 (01:33,85) 800m: 12:05,80 (01:29,52) |
75. |
Ine Lücke |
2002 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
12:10,28 |
309 |
| 100m: 01:20,44 (01:20,44) 200m: 02:51,11 (01:30,67) 300m: 04:23,66 (01:32,55) 400m: 05:58,36 (01:34,70) |
| 500m: 07:33,06 (01:34,70) 600m: 09:07,85 (01:34,79) 700m: 10:41,29 (01:33,44) 800m: 12:10,28 (01:28,99) |
76. |
Lara Rodowski |
2002 |
WSV Großkrotzenburg |
12:11,87 |
307 |
| 100m: 01:20,96 (01:20,96) 200m: 02:52,67 (01:31,71) 300m: 04:27,57 (01:34,90) 400m: 06:01,63 (01:34,06) |
| 500m: 07:36,62 (01:34,99) 600m: 09:11,19 (01:34,57) 700m: 10:43,44 (01:32,25) 800m: 12:11,87 (01:28,43) |
77. |
Pamela Kuhne |
2001 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
12:13,06 |
306 |
| 100m: 01:24,00 (01:24,00) 200m: 02:54,00 (01:30,00) 300m: 04:28,00 (01:34,00) 400m: 06:02,19 (01:34,19) |
| 500m: 07:35,29 (01:33,10) 600m: 09:09,84 (01:34,55) 700m: 10:43,58 (01:33,74) 800m: 12:13,06 (01:29,48) |
78. |
Lil Müller |
2000 |
WSV Großkrotzenburg |
12:13,80 |
305 |
| 100m: 01:24,48 (01:24,48) 200m: 02:56,79 (01:32,31) 300m: 04:30,53 (01:33,74) 400m: 06:05,55 (01:35,02) |
| 500m: 07:39,31 (01:33,76) 600m: 09:12,53 (01:33,22) 700m: 10:44,37 (01:31,84) 800m: 12:13,80 (01:29,43) |
79. |
Nele Diessner |
2002 |
SCW Eschborn |
12:17,43 |
300 |
| 100m: 01:22,90 (01:22,90) 200m: 02:55,29 (01:32,39) 300m: 04:29,04 (01:33,75) 400m: 06:02,97 (01:33,93) |
| 500m: 07:37,74 (01:34,77) 600m: 09:12,86 (01:35,12) 700m: 10:46,80 (01:33,94) 800m: 12:17,43 (01:30,63) |
80. |
Nina Antoni |
2002 |
WSV Großkrotzenburg |
12:25,78 |
290 |
| 100m: 01:24,75 (01:24,75) 200m: 02:59,82 (01:35,07) 300m: 04:36,38 (01:36,56) 400m: 06:11,10 (01:34,72) |
| 500m: 07:46,45 (01:35,35) 600m: 09:21,80 (01:35,35) 700m: 10:55,45 (01:33,65) 800m: 12:25,78 (01:30,33) |
81. |
Lea Stingl |
2000 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
12:28,49 |
287 |
| 100m: 01:23,81 (01:23,81) 200m: 03:02,01 (01:38,20) 300m: 04:32,51 (01:30,50) 400m: 06:08,78 (01:36,27) |
| 500m: 07:45,62 (01:36,84) 600m: 09:22,46 (01:36,84) 700m: 10:57,19 (01:34,73) 800m: 12:28,49 (01:31,30) |
82. |
Jessica Adam |
2000 |
TV Dillenburg |
12:31,56 |
284 |
| 100m: 01:33,06 (01:33,06) 200m: 02:59,00 (01:25,94) 300m: 04:38,00 (01:39,00) 400m: 06:15,00 (01:37,00) |
| 500m: 07:52,00 (01:37,00) 600m: 09:30,00 (01:38,00) 700m: 11:04,00 (01:34,00) 800m: 12:31,56 (01:27,56) |
83. |
Angie Göhner |
2002 |
SG Worms |
12:39,49 |
275 |
| 100m: 01:26,67 (01:26,67) 200m: 03:03,52 (01:36,85) 300m: 04:41,03 (01:37,51) 400m: 06:18,75 (01:37,72) |
| 500m: 07:57,46 (01:38,71) 600m: 09:33,89 (01:36,43) 800m: 12:39,49 (03:05,60) |
84. |
Sophie Peifer |
2002 |
VfR Simmern |
14:16,36 |
192 |
| 100m: 01:36,79 (01:36,79) 200m: 03:27,89 (01:51,10) 300m: 05:18,70 (01:50,81) 400m: 07:10,42 (01:51,72) |
| 500m: 09:00,73 (01:50,31) 600m: 10:49,22 (01:48,49) 700m: 12:35,48 (01:46,26) 800m: 14:16,36 (01:40,88) |
abgemeldet |
|
Salli Lubbe |
2002 |
SCW Eschborn |
|
|
|
Aline Simon |
2001 |
VfR Simmern |
|
|
|
Anna-Lena Bischoff |
1999 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
|
|
|
Marianna Wronska |
2000 |
UKS Siodemka |
|
|
|
Fränzi Heinrich |
2000 |
SSV Freiberg |
|
|
nicht am Start |
|
Sophie Kunath |
1999 |
VfL 1860 Marburg |
|
|
Platz |
Schwimmerin |
Jg. |
Verein |
Endzeit |
Punkte |
1. |
Kyra Wiegand |
2000 |
SG Worms |
05:26,11 |
564 |
| 100m: 01:12,63 (01:12,63) 200m: 02:36,58 (01:23,95) 300m: 04:10,42 (01:33,84) 400m: 05:26,11 (01:15,69) |
2. |
Maike Wiegand |
1997 |
SG Worms |
05:26,71 |
560 |
| 100m: 01:11,10 (01:11,10) 200m: 02:38,21 (01:27,11) 300m: 04:10,65 (01:32,44) 400m: 05:26,71 (01:16,06) |
3. |
Luisa Nickles |
1999 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:29,01 |
549 |
| 100m: 01:19,38 (01:19,38) 200m: 02:37,67 (01:18,29) 300m: 04:16,89 (01:39,22) 400m: 05:29,01 (01:12,12) |
4. |
Hannah Gallrein |
1998 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:29,61 |
546 |
| 100m: 01:11,36 (01:11,36) 200m: 02:36,56 (01:25,20) 300m: 04:14,65 (01:38,09) 400m: 05:29,61 (01:14,96) |
5. |
Lilian Hämmerli |
1996 |
Region Zentralschweiz-West |
05:31,56 |
536 |
| 100m: 01:12,31 (01:12,31) 200m: 02:33,92 (01:21,61) 300m: 04:15,18 (01:41,26) 400m: 05:31,56 (01:16,38) |
6. |
Antonia Damisch |
2000 |
SC Plauen 06 |
05:33,18 |
528 |
| 100m: 01:14,61 (01:14,61) 200m: 02:38,74 (01:24,13) 300m: 04:14,55 (01:35,81) 400m: 05:33,18 (01:18,63) |
7. |
Zofia Baginska |
1997 |
Mosir Sopot |
05:33,70 |
526 |
| 100m: 01:17,60 (01:17,60) 200m: 02:46,62 (01:29,02) 300m: 04:18,90 (01:32,28) 400m: 05:33,70 (01:14,80) |
8. |
Amelie Gollai |
1998 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:33,96 |
525 |
| 100m: 01:16,94 (01:16,94) 200m: 02:43,44 (01:26,50) 300m: 04:18,50 (01:35,06) 400m: 05:33,96 (01:15,46) |
9. |
Isabel Blanco Gonzalez |
1998 |
TV Wetzlar |
05:34,31 |
523 |
| 100m: 01:18,10 (01:18,10) 200m: 02:46,91 (01:28,81) 300m: 04:21,91 (01:35,00) 400m: 05:34,31 (01:12,40) |
10. |
Jule Guckes |
1998 |
SG Worms |
05:34,78 |
521 |
| 100m: 01:15,79 (01:15,79) 200m: 02:41,45 (01:25,66) 300m: 04:19,45 (01:38,00) 400m: 05:34,78 (01:15,33) |
11. |
Mélanie Komagata |
1998 |
Region Zentralschweiz-West |
05:37,98 |
506 |
| 100m: 01:12,67 (01:12,67) 200m: 02:42,02 (01:29,35) 300m: 04:20,71 (01:38,69) 400m: 05:37,98 (01:17,27) |
12. |
Katja Winkler |
1999 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
05:39,82 |
498 |
| 100m: 01:15,72 (01:15,72) 200m: 02:40,09 (01:24,37) 300m: 04:19,90 (01:39,81) 400m: 05:39,82 (01:19,92) |
13. |
Leana Daria Messer |
1999 |
Region Zentralschweiz-West |
05:40,67 |
494 |
| 100m: 01:16,73 (01:16,73) 200m: 02:48,39 (01:31,66) 300m: 04:20,63 (01:32,24) 400m: 05:40,67 (01:20,04) |
14. |
Kimberly Scheiber |
1999 |
VfR Simmern |
05:40,80 |
494 |
| 100m: 01:17,88 (01:17,88) 200m: 02:43,99 (01:26,11) 300m: 04:20,61 (01:36,62) 400m: 05:40,80 (01:20,19) |
15. |
Jasmin Vollmer |
1998 |
TV Bühl |
05:42,40 |
487 |
| 100m: 01:22,40 (01:22,40) 200m: 02:57,82 (01:35,42) 300m: 04:27,29 (01:29,47) 400m: 05:42,40 (01:15,11) |
16. |
Lea Lücke |
1999 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
05:43,18 |
484 |
| 100m: 01:14,30 (01:14,30) 200m: 02:42,27 (01:27,97) 300m: 04:21,85 (01:39,58) 400m: 05:43,18 (01:21,33) |
17. |
Cheyenne Blatter |
1995 |
Region Zentralschweiz-West |
05:44,38 |
478 |
| 100m: 01:17,06 (01:17,06) 200m: 02:38,37 (01:21,31) 300m: 04:23,50 (01:45,13) 400m: 05:44,38 (01:20,88) |
18. |
Giulia Goerigk |
2002 |
TV Bühl |
05:44,40 |
478 |
| 100m: 01:21,98 (01:21,98) 200m: 02:49,27 (01:27,29) 300m: 04:30,82 (01:41,55) 400m: 05:44,40 (01:13,58) |
19. |
Laura Hähn |
1999 |
Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. |
05:47,50 |
466 |
| 100m: 01:20,03 (01:20,03) 200m: 02:52,78 (01:32,75) 300m: 04:24,88 (01:32,10) 400m: 05:47,50 (01:22,62) |
20. |
Joy Zahnd |
1996 |
Region Zentralschweiz-West |
05:47,87 |
464 |
| 100m: 01:19,70 (01:19,70) 200m: 02:51,94 (01:32,24) 300m: 04:26,72 (01:34,78) 400m: 05:47,87 (01:21,15) |
21. |
Raffaella Golocha |
2001 |
SG ACT/Baunatal |
05:48,33 |
462 |
| 100m: 01:16,42 (01:16,42) 200m: 02:46,59 (01:30,17) 300m: 04:28,58 (01:41,99) 400m: 05:48,33 (01:19,75) |
22. |
Alina Linke |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
05:50,84 |
453 |
| 100m: 01:21,30 (01:21,30) 200m: 02:51,53 (01:30,23) 300m: 04:31,89 (01:40,36) 400m: 05:50,84 (01:18,95) |
23. |
Rosa Schäfer |
2002 |
TV Bühl |
05:50,85 |
452 |
| 100m: 01:18,14 (01:18,14) 200m: 02:47,34 (01:29,20) 300m: 04:31,93 (01:44,59) 400m: 05:50,85 (01:18,92) |
24. |
Annik Löcher |
1999 |
SG Worms |
05:58,40 |
424 |
| 100m: 01:24,58 (01:24,58) 200m: 02:55,19 (01:30,61) 300m: 04:35,45 (01:40,26) 400m: 05:58,40 (01:22,95) |
25. |
Thea Lehmann |
2002 |
SC Poseidon Koblenz |
06:00,51 |
417 |
| 100m: 01:21,61 (01:21,61) 200m: 02:55,75 (01:34,14) 300m: 04:39,17 (01:43,42) 400m: 06:00,51 (01:21,34) |
26. |
Donia Zrelli |
2001 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
06:01,93 |
412 |
| 100m: 01:30,39 (01:30,39) 200m: 03:01,96 (01:31,57) 300m: 04:45,95 (01:43,99) 400m: 06:01,93 (01:15,98) |
27. |
Sara Panosetti |
2001 |
SCW Eschborn |
06:01,94 |
412 |
| 100m: 01:21,97 (01:21,97) 200m: 02:52,29 (01:30,32) 300m: 04:40,03 (01:47,74) 400m: 06:01,94 (01:21,91) |
28. |
Annika Luschert |
1999 |
VfR Simmern |
06:08,55 |
390 |
| 100m: 01:22,57 (01:22,57) 200m: 02:59,62 (01:37,05) 300m: 04:41,80 (01:42,18) 400m: 06:08,55 (01:26,75) |
29. |
Emelie Engels |
2001 |
SCW Eschborn |
06:09,70 |
387 |
| 100m: 01:25,56 (01:25,56) 200m: 03:02,00 (01:36,44) 300m: 04:44,73 (01:42,73) 400m: 06:09,70 (01:24,97) |
30. |
Weronika Ziemian |
2000 |
UKS Siodemka |
06:11,18 |
382 |
| 100m: 01:25,48 (01:25,48) 200m: 03:02,14 (01:36,66) 300m: 04:49,56 (01:47,42) 400m: 06:11,18 (01:21,62) |
31. |
Diana Golocha |
2002 |
SG ACT/Baunatal |
06:11,54 |
381 |
| 100m: 01:23,43 (01:23,43) 200m: 02:57,39 (01:33,96) 300m: 04:46,72 (01:49,33) 400m: 06:11,54 (01:24,82) |
32. |
Elena Wasserzier |
1998 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
06:12,99 |
377 |
| 100m: 01:21,35 (01:21,35) 200m: 02:57,50 (01:36,15) 300m: 04:50,83 (01:53,33) 400m: 06:12,99 (01:22,16) |
33. |
Marie Stange |
2002 |
TV Bühl |
06:21,89 |
351 |
| 100m: 01:29,64 (01:29,64) 200m: 03:09,17 (01:39,53) 300m: 05:00,18 (01:51,01) 400m: 06:21,89 (01:21,71) |
34. |
Ine Lücke |
2002 |
DSW 1912 Darmstadt e.V. |
06:21,90 |
351 |
| 100m: 01:28,66 (01:28,66) 200m: 03:05,94 (01:37,28) 300m: 04:55,30 (01:49,36) 400m: 06:21,90 (01:26,60) |
35. |
Cora Gercek |
1995 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
06:25,97 |
340 |
| 100m: 01:22,03 (01:22,03) 200m: 03:05,90 (01:43,87) 300m: 04:49,90 (01:44,00) 400m: 06:25,97 (01:36,07) |
36. |
Isabel Sonthoff |
2000 |
VfL 1860 Marburg |
06:26,73 |
338 |
| 100m: 01:28,99 (01:28,99) 200m: 03:09,02 (01:40,03) 300m: 04:58,35 (01:49,33) 400m: 06:26,73 (01:28,38) |
37. |
Kim Snyder |
2001 |
SSG Rödermark |
06:31,14 |
326 |
| 100m: 01:38,34 (01:38,34) 200m: 03:13,69 (01:35,35) 300m: 05:03,07 (01:49,38) 400m: 06:31,14 (01:28,07) |
38. |
Saskia Röser |
1999 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
06:32,20 |
324 |
| 100m: 01:37,16 (01:37,16) 200m: 03:15,83 (01:38,67) 300m: 05:09,10 (01:53,27) 400m: 06:32,20 (01:23,10) |
39. |
Nele Diessner |
2002 |
SCW Eschborn |
06:39,26 |
307 |
| 100m: 01:33,88 (01:33,88) 200m: 03:13,27 (01:39,39) 300m: 05:08,28 (01:55,01) 400m: 06:39,26 (01:30,98) |
40. |
Zoe De Rossi |
2000 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
06:40,30 |
304 |
| 100m: 01:38,77 (01:38,77) 200m: 03:19,73 (01:40,96) 300m: 05:12,44 (01:52,71) 400m: 06:40,30 (01:27,86) |
41. |
Ellen Rausch |
2000 |
SSG Rödermark |
06:41,86 |
301 |
| 100m: 01:32,57 (01:32,57) 200m: 03:21,25 (01:48,68) 300m: 05:12,83 (01:51,58) 400m: 06:41,86 (01:29,03) |
42. |
Dominique-Amelie Kowalczyk |
2002 |
WSV Großkrotzenburg |
06:44,90 |
294 |
| 100m: 01:41,46 (01:41,46) 200m: 03:17,35 (01:35,89) 300m: 05:12,47 (01:55,12) 400m: 06:44,90 (01:32,43) |
43. |
Rebecka Walter |
2001 |
SG Worms |
07:08,52 |
248 |
| 100m: 01:51,54 (01:51,54) 200m: 03:32,71 (01:41,17) 300m: 05:33,85 (02:01,14) 400m: 07:08,52 (01:34,67) |
abgemeldet |
|
Salli Lubbe |
2002 |
SCW Eschborn |
|
|
|
Laura Ettling |
1998 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
|
|
|
Svenja Petermann |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
|
|
|
Ann-Katrin Schmidt |
2001 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
|
|
Platz |
Schwimmer |
Jg. |
Verein |
Endzeit |
Punkte |
1. |
Michel Ziemann |
1992 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
04:29,87 |
737 |
| 100m: 00:59,94 (00:59,94) 200m: 02:10,48 (01:10,54) 300m: 03:28,04 (01:17,56) 400m: 04:29,87 (01:01,83) |
2. |
Paulus Schön |
1998 |
SC Chemnitz von 1892 |
04:42,91 |
640 |
| 100m: 00:58,97 (00:58,97) 200m: 02:10,39 (01:11,42) 300m: 03:38,68 (01:28,29) 400m: 04:42,91 (01:04,23) |
3. |
Tim Gieshold |
1996 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
04:47,54 |
609 |
| 100m: 01:02,99 (01:02,99) 200m: 02:17,52 (01:14,53) 300m: 03:43,94 (01:26,42) 400m: 04:47,54 (01:03,60) |
4. |
David Ludwig |
1997 |
SC Chemnitz von 1892 |
04:51,46 |
585 |
| 100m: 01:04,99 (01:04,99) 200m: 02:19,77 (01:14,78) 300m: 03:44,22 (01:24,45) 400m: 04:51,46 (01:07,24) |
5. |
Justin Speer |
1999 |
SC Chemnitz von 1892 |
04:52,91 |
576 |
| 100m: 01:04,66 (01:04,66) 200m: 02:21,75 (01:17,09) 300m: 03:45,18 (01:23,43) 400m: 04:52,91 (01:07,73) |
6. |
Robin Rothenfluh |
1996 |
Region Zentralschweiz-West |
04:53,20 |
575 |
| 100m: 01:04,08 (01:04,08) 200m: 02:22,36 (01:18,28) 300m: 03:48,58 (01:26,22) 400m: 04:53,20 (01:04,62) |
7. |
Torge Wegener |
1995 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
04:56,62 |
555 |
| 100m: 01:05,14 (01:05,14) 200m: 02:22,17 (01:17,03) 300m: 03:47,57 (01:25,40) 400m: 04:56,62 (01:09,05) |
8. |
Julian Haller |
1998 |
SG Frankfurt |
04:56,66 |
555 |
| 100m: 01:05,24 (01:05,24) 200m: 02:19,64 (01:14,40) 300m: 03:45,85 (01:26,21) 400m: 04:56,66 (01:10,81) |
9. |
Thomas Maurer |
1997 |
Region Zentralschweiz-West |
04:59,98 |
537 |
| 100m: 01:07,38 (01:07,38) 200m: 02:22,83 (01:15,45) 300m: 03:49,55 (01:26,72) 400m: 04:59,98 (01:10,43) |
10. |
Nico Tscherner |
1998 |
SG Gelsenkirchen |
05:03,07 |
520 |
| 100m: 01:08,75 (01:08,75) 200m: 02:26,40 (01:17,65) 300m: 03:53,10 (01:26,70) 400m: 05:03,07 (01:09,97) |
11. |
Johannes Conrad |
1998 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:03,24 |
519 |
| 100m: 01:03,88 (01:03,88) 200m: 02:20,52 (01:16,64) 300m: 03:51,50 (01:30,98) 400m: 05:03,24 (01:11,74) |
12. |
Christian Keber |
1998 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:03,52 |
518 |
| 100m: 01:06,76 (01:06,76) 200m: 02:21,68 (01:14,92) 300m: 03:54,23 (01:32,55) 400m: 05:03,52 (01:09,29) |
13. |
Thesar Abdullahu |
1998 |
Region Zentralschweiz-West |
05:04,08 |
515 |
| 100m: 01:04,12 (01:04,12) 200m: 02:25,34 (01:21,22) 300m: 03:50,72 (01:25,38) 400m: 05:04,08 (01:13,36) |
14. |
Jonas Lunkenheimer |
1997 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:05,70 |
507 |
| 100m: 01:09,89 (01:09,89) 200m: 02:27,82 (01:17,93) 300m: 03:53,61 (01:25,79) 400m: 05:05,70 (01:12,09) |
15. |
Daniel Stephan |
1995 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:05,80 |
506 |
| 100m: 01:03,64 (01:03,64) 200m: 02:23,00 (01:19,36) 300m: 03:57,96 (01:34,96) 400m: 05:05,80 (01:07,84) |
16. |
Simon Keller |
1995 |
Region Zentralschweiz-West |
05:06,55 |
503 |
| 100m: 01:07,44 (01:07,44) 200m: 02:27,53 (01:20,09) 300m: 03:54,72 (01:27,19) 400m: 05:06,55 (01:11,83) |
17. |
Marc Büsing |
1993 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:08,72 |
492 |
| 100m: 01:07,26 (01:07,26) 200m: 02:26,72 (01:19,46) 300m: 03:59,66 (01:32,94) 400m: 05:08,72 (01:09,06) |
18. |
Denis Bogasiu |
1994 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:10,35 |
485 |
| 100m: 01:13,12 (01:13,12) 200m: 02:33,28 (01:20,16) 300m: 04:07,59 (01:34,31) 400m: 05:10,35 (01:02,76) |
19. |
Adrian Burg |
2000 |
SG Worms |
05:10,99 |
482 |
| 100m: 01:10,38 (01:10,38) 200m: 02:31,37 (01:20,99) 300m: 04:02,04 (01:30,67) 400m: 05:10,99 (01:08,95) |
20. |
Yanick Roppel |
1997 |
Schwimmclub Liestal |
05:13,73 |
469 |
| 100m: 01:10,84 (01:10,84) 200m: 02:33,48 (01:22,64) 300m: 04:02,97 (01:29,49) 400m: 05:13,73 (01:10,76) |
21. |
Robin Siegel |
1996 |
SG Wetterau |
05:14,54 |
465 |
| 100m: 01:06,91 (01:06,91) 200m: 02:30,85 (01:23,94) 300m: 03:57,66 (01:26,81) 400m: 05:14,54 (01:16,88) |
22. |
Alessio Attanasio |
1997 |
Region Zentralschweiz-West |
05:15,69 |
460 |
| 100m: 01:12,36 (01:12,36) 200m: 02:37,80 (01:25,44) 300m: 04:02,33 (01:24,53) 400m: 05:15,69 (01:13,36) |
23. |
Silvan Möller |
1995 |
SG Wetterau |
05:16,80 |
455 |
| 100m: 01:05,66 (01:05,66) 200m: 02:26,53 (01:20,87) 300m: 04:03,08 (01:36,55) 400m: 05:16,80 (01:13,72) |
24. |
Markus Engert |
2000 |
STV Limbach-Oberfrohna |
05:19,63 |
443 |
| 100m: 01:06,52 (01:06,52) 200m: 02:26,65 (01:20,13) 300m: 04:02,10 (01:35,45) 400m: 05:19,63 (01:17,53) |
25. |
Victor Voicu |
1997 |
Region Zentralschweiz-West |
05:20,07 |
442 |
| 100m: 01:04,21 (01:04,21) 200m: 02:27,72 (01:23,51) 300m: 04:05,11 (01:37,39) 400m: 05:20,07 (01:14,96) |
26. |
Robin Koller |
1997 |
Region Zentralschweiz-West |
05:20,82 |
439 |
| 100m: 01:07,67 (01:07,67) 200m: 02:34,21 (01:26,54) 300m: 04:05,79 (01:31,58) 400m: 05:20,82 (01:15,03) |
27. |
Linus Diessner |
2000 |
SCW Eschborn |
05:21,34 |
436 |
| 100m: 01:11,06 (01:11,06) 200m: 02:37,13 (01:26,07) 300m: 04:10,26 (01:33,13) 400m: 05:21,34 (01:11,08) |
28. |
Danny Schmidt |
2001 |
SG ACT/Baunatal |
05:22,42 |
432 |
| 100m: 01:11,23 (01:11,23) 200m: 02:35,59 (01:24,36) 300m: 04:10,66 (01:35,07) 400m: 05:22,42 (01:11,76) |
29. |
Eric Schmahl |
2000 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:22,55 |
432 |
| 100m: 01:13,86 (01:13,86) 200m: 02:42,70 (01:28,84) 300m: 04:10,99 (01:28,29) 400m: 05:22,55 (01:11,56) |
30. |
Scott McClymont |
1998 |
Hofheimer SC |
05:24,11 |
425 |
| 100m: 01:12,04 (01:12,04) 200m: 02:36,48 (01:24,44) 300m: 04:10,70 (01:34,22) 400m: 05:24,11 (01:13,41) |
31. |
Oliwer Panow |
1999 |
UKS Siodemka |
05:24,93 |
422 |
| 100m: 01:10,53 (01:10,53) 200m: 02:34,67 (01:24,14) 300m: 04:12,31 (01:37,64) 400m: 05:24,93 (01:12,62) |
32. |
Luc Graf |
1998 |
Region Zentralschweiz-West |
05:26,78 |
415 |
| 100m: 01:10,69 (01:10,69) 200m: 02:34,83 (01:24,14) 300m: 04:06,55 (01:31,72) 400m: 05:26,78 (01:20,23) |
33. |
Joe Baur |
1999 |
TV Bühl |
05:27,43 |
413 |
| 100m: 01:09,80 (01:09,80) 200m: 02:36,70 (01:26,90) 300m: 04:14,52 (01:37,82) 400m: 05:27,43 (01:12,91) |
34. |
Jonas Brandt |
2000 |
SG Worms |
05:29,85 |
403 |
| 100m: 01:19,78 (01:19,78) 200m: 02:44,15 (01:24,37) 300m: 04:15,64 (01:31,49) 400m: 05:29,85 (01:14,21) |
35. |
Simon Brinkmann |
1997 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
05:34,85 |
386 |
| 100m: 01:11,79 (01:11,79) 200m: 02:33,86 (01:22,07) 300m: 04:17,41 (01:43,55) 400m: 05:34,85 (01:17,44) |
36. |
Jonas Thalheimer |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
05:35,71 |
383 |
| 100m: 01:17,80 (01:17,80) 200m: 02:47,40 (01:29,60) 300m: 04:19,17 (01:31,77) 400m: 05:35,71 (01:16,54) |
37. |
Andreas Hensel |
1999 |
TV Bühl |
05:37,40 |
377 |
| 100m: 01:16,04 (01:16,04) 200m: 02:48,04 (01:32,00) 300m: 04:24,76 (01:36,72) 400m: 05:37,40 (01:12,64) |
38. |
Wiktor Suchorz |
1999 |
UKS Siodemka |
05:37,80 |
376 |
| 100m: 01:13,61 (01:13,61) 200m: 02:43,28 (01:29,67) 300m: 04:19,41 (01:36,13) 400m: 05:37,80 (01:18,39) |
39. |
Franz Hilgart |
1998 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
05:38,37 |
374 |
| 100m: 01:15,05 (01:15,05) 200m: 02:43,77 (01:28,72) 300m: 04:21,17 (01:37,40) 400m: 05:38,37 (01:17,20) |
40. |
Eric Klarner |
2000 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:38,80 |
372 |
| 100m: 01:14,17 (01:14,17) 200m: 02:41,98 (01:27,81) 300m: 04:20,26 (01:38,28) 400m: 05:38,80 (01:18,54) |
41. |
Thorben Beck |
1996 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
05:40,00 |
368 |
| 100m: 01:17,02 (01:17,02) 200m: 02:45,42 (01:28,40) 300m: 04:26,35 (01:40,93) 400m: 05:40,00 (01:13,65) |
42. |
Alexander Stephan |
1997 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:42,31 |
361 |
| 100m: 01:20,91 (01:20,91) 200m: 02:47,68 (01:26,77) 300m: 04:24,31 (01:36,63) 400m: 05:42,31 (01:18,00) |
43. |
Finn Helmke |
2000 |
SCW Eschborn |
05:42,66 |
360 |
| 100m: 01:13,81 (01:13,81) 200m: 02:40,34 (01:26,53) 300m: 04:28,61 (01:48,27) 400m: 05:42,66 (01:14,05) |
44. |
Patrick Klemmer |
1998 |
SG Worms |
05:44,10 |
355 |
| 100m: 01:21,03 (01:21,03) 200m: 02:44,77 (01:23,74) 300m: 04:25,59 (01:40,82) 400m: 05:44,10 (01:18,51) |
45. |
Mario Miljanovic |
2001 |
Region Zentralschweiz-West |
05:44,18 |
355 |
| 100m: 01:15,19 (01:15,19) 200m: 02:43,03 (01:27,84) 300m: 04:26,90 (01:43,87) 400m: 05:44,18 (01:17,28) |
46. |
Loris Betz |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
05:45,93 |
350 |
| 100m: 01:28,44 (01:28,44) 200m: 02:54,18 (01:25,74) 300m: 04:30,53 (01:36,35) 400m: 05:45,93 (01:15,40) |
47. |
Matthew Ostrem |
2000 |
SCW Eschborn |
05:46,55 |
348 |
| 100m: 01:19,80 (01:19,80) 200m: 02:49,42 (01:29,62) 300m: 04:29,90 (01:40,48) 400m: 05:46,55 (01:16,65) |
48. |
Peter Gollai |
2002 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
05:49,73 |
338 |
| 100m: 01:23,18 (01:23,18) 200m: 02:54,07 (01:30,89) 300m: 04:32,78 (01:38,71) 400m: 05:49,73 (01:16,95) |
49. |
Henri Krekel |
2001 |
SCW Eschborn |
05:51,33 |
334 |
| 100m: 01:27,54 (01:27,54) 200m: 02:52,33 (01:24,79) 300m: 04:34,72 (01:42,39) 400m: 05:51,33 (01:16,61) |
50. |
Jonas Seiler |
2001 |
TV Bühl |
05:51,64 |
333 |
| 100m: 01:23,98 (01:23,98) 200m: 02:54,75 (01:30,77) 300m: 04:33,93 (01:39,18) 400m: 05:51,64 (01:17,71) |
51. |
Luis Stritter |
2001 |
SCW Eschborn |
05:55,83 |
321 |
| 100m: 01:24,27 (01:24,27) 200m: 02:52,67 (01:28,40) 300m: 04:37,23 (01:44,56) 400m: 05:55,83 (01:18,60) |
52. |
Nils Kleinstück |
2001 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
05:59,96 |
310 |
| 100m: 01:22,08 (01:22,08) 200m: 02:56,13 (01:34,05) 300m: 04:35,81 (01:39,68) 400m: 05:59,96 (01:24,15) |
53. |
Arne Spielmann |
1998 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
06:00,92 |
308 |
| 100m: 01:27,63 (01:27,63) 200m: 03:01,59 (01:33,96) 300m: 04:39,78 (01:38,19) 400m: 06:00,92 (01:21,14) |
54. |
Yannik Pache |
1998 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
06:01,60 |
306 |
| 100m: 01:22,98 (01:22,98) 200m: 02:47,78 (01:24,80) 300m: 04:41,69 (01:53,91) 400m: 06:01,60 (01:19,91) |
55. |
Ole Baur |
2001 |
TV Bühl |
06:06,41 |
294 |
| 100m: 01:24,07 (01:24,07) 200m: 02:55,63 (01:31,56) 300m: 04:42,69 (01:47,06) 400m: 06:06,41 (01:23,72) |
56. |
Tillmann Wagner |
2000 |
SCW Eschborn |
06:06,70 |
294 |
| 100m: 01:18,93 (01:18,93) 200m: 02:58,28 (01:39,35) 300m: 04:39,57 (01:41,29) 400m: 06:06,70 (01:27,13) |
57. |
Patrick Hellenschmidt |
2001 |
Hofheimer SC |
06:08,91 |
288 |
| 100m: 01:23,42 (01:23,42) 200m: 02:57,39 (01:33,97) 300m: 04:44,26 (01:46,87) 400m: 06:08,91 (01:24,65) |
58. |
Marten Spielmann |
2000 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
06:10,46 |
285 |
| 100m: 01:33,32 (01:33,32) 200m: 03:03,61 (01:30,29) 300m: 04:50,01 (01:46,40) 400m: 06:10,46 (01:20,45) |
59. |
Lukas Feier |
2001 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
06:18,48 |
267 |
| 100m: 01:33,49 (01:33,49) 200m: 03:10,93 (01:37,44) 300m: 04:53,64 (01:42,71) 400m: 06:18,48 (01:24,84) |
60. |
Lucio Betz |
2002 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
06:20,65 |
262 |
| 100m: 01:37,28 (01:37,28) 200m: 03:11,75 (01:34,47) 300m: 05:03,60 (01:51,85) 400m: 06:20,65 (01:17,05) |
61. |
Jonathan Steffen |
1999 |
SSG Rödermark |
06:27,23 |
249 |
| 100m: 01:37,80 (01:37,80) 200m: 03:13,10 (01:35,30) 300m: 04:59,10 (01:46,00) 400m: 06:27,23 (01:28,13) |
62. |
Geronimo Werner |
2002 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
06:34,41 |
236 |
| 100m: 01:39,18 (01:39,18) 200m: 03:16,58 (01:37,40) 300m: 05:09,49 (01:52,91) 400m: 06:34,41 (01:24,92) |
63. |
Kaspar Wagner |
2001 |
SCW Eschborn |
06:34,93 |
235 |
| 100m: 01:32,20 (01:32,20) 200m: 03:14,01 (01:41,81) 300m: 05:08,65 (01:54,64) 400m: 06:34,93 (01:26,28) |
64. |
Fabian Kraus |
2001 |
SG ACT/Baunatal |
06:36,42 |
232 |
| 100m: 01:41,86 (01:41,86) 200m: 03:22,83 (01:40,97) 300m: 05:09,37 (01:46,54) 400m: 06:36,42 (01:27,05) |
65. |
Noah Beyer |
2002 |
SG Worms |
06:46,41 |
215 |
| 100m: 01:42,55 (01:42,55) 200m: 03:21,94 (01:39,39) 300m: 05:18,98 (01:57,04) 400m: 06:46,41 (01:27,43) |
66. |
Jonas Klemmer |
2001 |
SG Worms |
06:48,83 |
212 |
| 100m: 01:43,42 (01:43,42) 200m: 03:21,16 (01:37,74) 300m: 05:13,82 (01:52,66) 400m: 06:48,83 (01:35,01) |
abgemeldet |
|
Robin Gerbig |
2000 |
SSG Rödermark |
|
|
|
Alexander Dohm |
2002 |
SCW Eschborn |
|
|
|
Julian Mattusch |
1999 |
SG Wetterau |
|
|
|
Paul Schneider |
1994 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
|
|
|
Niklas Wiesner |
1997 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
|
|
nicht am Start |
|
Julius Haas |
2001 |
TV Bühl |
|
|
|
Peter Hellenschmidt |
2001 |
Hofheimer SC |
|
|
|
Daniel Fodor |
1995 |
SG Mittelhessen |
|
|
Platz |
Schwimmerin |
Jg. |
Verein |
Endzeit |
Punkte |
1. |
Luisa Jahn |
1994 |
SC Chemnitz von 1892 |
18:05,78 |
654 |
| 100m: 01:05,26 (01:05,26) 200m: 02:16,29 (01:11,03) 300m: 03:27,39 (01:11,10) 400m: 04:40,13 (01:12,74) |
| 500m: 05:52,53 (01:12,40) 600m: 07:05,73 (01:13,20) 700m: 08:19,05 (01:13,32) 800m: 09:32,51 (01:13,46) |
| 900m: 10:46,45 (01:13,94) 1000m: 12:00,03 (01:13,58) 1100m: 13:13,28 (01:13,25) 1200m: 14:26,77 (01:13,49) |
| 1300m: 15:40,40 (01:13,63) 1400m: 16:54,42 (01:14,02) 1500m: 18:05,78 (01:11,36) |
2. |
Luisa Nickles |
1999 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
18:20,24 |
628 |
| 100m: 01:08,77 (01:08,77) 200m: 02:22,53 (01:13,76) 300m: 03:36,12 (01:13,59) 400m: 04:50,05 (01:13,93) |
| 500m: 06:03,93 (01:13,88) 600m: 07:17,73 (01:13,80) 700m: 08:31,87 (01:14,14) 800m: 09:45,59 (01:13,72) |
| 900m: 10:59,34 (01:13,75) 1000m: 12:13,03 (01:13,69) 1100m: 13:26,70 (01:13,67) 1200m: 14:40,63 (01:13,93) |
| 1300m: 15:54,27 (01:13,64) 1400m: 17:07,86 (01:13,59) 1500m: 18:20,24 (01:12,38) |
3. |
Lina Krämer |
1998 |
SG ACT/Baunatal |
18:33,26 |
606 |
| 100m: 01:05,92 (01:05,92) 200m: 02:18,58 (01:12,66) 300m: 03:32,34 (01:13,76) 400m: 04:46,51 (01:14,17) |
| 500m: 06:01,31 (01:14,80) 600m: 07:16,19 (01:14,88) 700m: 08:30,73 (01:14,54) 800m: 09:45,80 (01:15,07) |
| 900m: 11:01,14 (01:15,34) 1000m: 12:16,65 (01:15,51) 1100m: 13:32,18 (01:15,53) 1200m: 14:47,82 (01:15,64) |
| 1300m: 16:04,00 (01:16,18) 1400m: 17:19,23 (01:15,23) 1500m: 18:33,26 (01:14,03) |
4. |
Isabel Blanco Gonzalez |
1998 |
TV Wetzlar |
19:21,94 |
533 |
| 100m: 01:10,75 (01:10,75) 200m: 02:27,91 (01:17,16) 300m: 03:46,04 (01:18,13) 400m: 05:04,45 (01:18,41) |
| 500m: 06:22,75 (01:18,30) 600m: 07:40,94 (01:18,19) 700m: 08:59,02 (01:18,08) 800m: 10:17,19 (01:18,17) |
| 900m: 11:35,22 (01:18,03) 1000m: 12:53,47 (01:18,25) 1100m: 14:11,56 (01:18,09) 1200m: 15:29,71 (01:18,15) |
| 1300m: 16:48,01 (01:18,30) 1400m: 18:06,17 (01:18,16) 1500m: 19:21,94 (01:15,77) |
5. |
Sarah Berneaud |
1996 |
TV Dillenburg |
19:35,74 |
515 |
| 100m: 01:07,04 (01:07,04) 200m: 02:21,61 (01:14,57) 300m: 03:39,58 (01:17,97) 400m: 04:58,45 (01:18,87) |
| 500m: 06:18,51 (01:20,06) 600m: 07:38,54 (01:20,03) 700m: 08:58,92 (01:20,38) 800m: 10:18,51 (01:19,59) |
| 900m: 11:38,02 (01:19,51) 1000m: 12:58,30 (01:20,28) 1100m: 14:17,30 (01:19,00) 1200m: 15:37,20 (01:19,90) |
| 1300m: 16:56,95 (01:19,75) 1400m: 18:17,11 (01:20,16) 1500m: 19:35,74 (01:18,63) |
6. |
Donia Zrelli |
2001 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
19:42,14 |
506 |
| 100m: 01:14,88 (01:14,88) 200m: 02:34,21 (01:19,33) 300m: 03:53,99 (01:19,78) 400m: 05:13,72 (01:19,73) |
| 500m: 06:32,37 (01:18,65) 600m: 07:51,42 (01:19,05) 700m: 09:10,71 (01:19,29) 800m: 10:30,56 (01:19,85) |
| 900m: 11:50,38 (01:19,82) 1000m: 13:10,20 (01:19,82) 1100m: 14:29,02 (01:18,82) 1200m: 15:47,68 (01:18,66) |
| 1300m: 17:06,94 (01:19,26) 1400m: 18:26,46 (01:19,52) 1500m: 19:42,14 (01:15,68) |
7. |
Lina Goerigk |
1999 |
TV Bühl |
19:46,01 |
501 |
| 100m: 01:12,36 (01:12,36) 200m: 02:29,68 (01:17,32) 300m: 03:47,99 (01:18,31) 400m: 05:07,16 (01:19,17) |
| 500m: 06:26,81 (01:19,65) 600m: 07:46,89 (01:20,08) 700m: 09:07,21 (01:20,32) 800m: 10:28,38 (01:21,17) |
| 900m: 11:49,43 (01:21,05) 1000m: 13:09,11 (01:19,68) 1100m: 14:29,52 (01:20,41) 1200m: 15:50,76 (01:21,24) |
| 1300m: 17:10,36 (01:19,60) 1400m: 18:29,87 (01:19,51) 1500m: 19:46,01 (01:16,14) |
8. |
Rosa Schäfer |
2002 |
TV Bühl |
20:08,66 |
474 |
| 100m: 01:10,89 (01:10,89) 200m: 02:30,92 (01:20,03) 300m: 03:51,60 (01:20,68) 400m: 05:13,13 (01:21,53) |
| 500m: 06:35,99 (01:22,86) 600m: 07:58,47 (01:22,48) 700m: 09:20,58 (01:22,11) 800m: 10:42,30 (01:21,72) |
| 900m: 12:03,60 (01:21,30) 1000m: 13:25,03 (01:21,43) 1100m: 14:46,73 (01:21,70) 1200m: 16:08,50 (01:21,77) |
| 1300m: 17:30,68 (01:22,18) 1400m: 18:51,47 (01:20,79) 1500m: 20:08,66 (01:17,19) |
9. |
Barbara Schaal |
2001 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
20:14,69 |
467 |
| 100m: 01:14,44 (01:14,44) 200m: 02:34,84 (01:20,40) 300m: 03:53,91 (01:19,07) 400m: 05:13,87 (01:19,96) |
| 500m: 06:33,72 (01:19,85) 600m: 07:54,59 (01:20,87) 700m: 09:16,44 (01:21,85) 800m: 10:38,42 (01:21,98) |
| 900m: 12:00,28 (01:21,86) 1000m: 13:23,16 (01:22,88) 1100m: 14:45,69 (01:22,53) 1200m: 16:10,03 (01:24,34) |
| 1300m: 17:32,62 (01:22,59) 1400m: 19:07,12 (01:34,50) 1500m: 20:14,69 (01:07,57) |
10. |
Alina Linke |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
20:21,34 |
459 |
| 100m: 01:15,25 (01:15,25) 200m: 02:36,55 (01:21,30) 300m: 03:57,58 (01:21,03) 400m: 05:19,63 (01:22,05) |
| 500m: 06:41,98 (01:22,35) 600m: 08:04,17 (01:22,19) 700m: 09:26,20 (01:22,03) 800m: 10:47,35 (01:21,15) |
| 900m: 12:09,26 (01:21,91) 1000m: 13:31,83 (01:22,57) 1100m: 14:54,17 (01:22,34) 1200m: 16:17,17 (01:23,00) |
| 1300m: 17:40,28 (01:23,11) 1400m: 19:03,34 (01:23,06) 1500m: 20:21,34 (01:18,00) |
11. |
Natalie Wöltinger |
2000 |
WSV Großkrotzenburg |
20:25,98 |
454 |
| 100m: 01:12,60 (01:12,60) 200m: 02:32,00 (01:19,40) 300m: 03:53,51 (01:21,51) 400m: 05:15,77 (01:22,26) |
| 500m: 06:38,54 (01:22,77) 600m: 08:01,53 (01:22,99) 700m: 09:24,03 (01:22,50) 800m: 10:46,86 (01:22,83) |
| 900m: 12:10,14 (01:23,28) 1000m: 13:32,63 (01:22,49) 1100m: 14:55,60 (01:22,97) 1200m: 16:17,93 (01:22,33) |
| 1300m: 17:40,66 (01:22,73) 1400m: 19:04,41 (01:23,75) 1500m: 20:25,98 (01:21,57) |
12. |
Ann-Katrin Schmidt |
2001 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
20:29,16 |
450 |
| 100m: 01:15,32 (01:15,32) 200m: 02:37,16 (01:21,84) 300m: 03:59,23 (01:22,07) 400m: 05:21,39 (01:22,16) |
| 500m: 06:43,45 (01:22,06) 600m: 08:06,23 (01:22,78) 700m: 09:28,60 (01:22,37) 800m: 10:51,36 (01:22,76) |
| 900m: 12:14,23 (01:22,87) 1000m: 13:36,92 (01:22,69) 1100m: 15:00,04 (01:23,12) 1200m: 16:23,67 (01:23,63) |
| 1300m: 17:45,60 (01:21,93) 1400m: 19:08,73 (01:23,13) 1500m: 20:29,16 (01:20,43) |
13. |
Leana Daria Messer |
1999 |
Region Zentralschweiz-West |
20:38,29 |
440 |
| 100m: 01:15,69 (01:15,69) 200m: 02:37,26 (01:21,57) 300m: 03:58,13 (01:20,87) 400m: 05:20,58 (01:22,45) |
| 500m: 06:43,77 (01:23,19) 600m: 08:05,49 (01:21,72) 700m: 09:30,58 (01:25,09) 800m: 10:54,08 (01:23,50) |
| 900m: 12:18,49 (01:24,41) 1000m: 13:42,24 (01:23,75) 1100m: 15:07,45 (01:25,21) 1200m: 16:31,87 (01:24,42) |
| 1300m: 17:56,15 (01:24,28) 1400m: 19:18,81 (01:22,66) 1500m: 20:38,29 (01:19,48) |
14. |
Rebecca Spielberger |
1999 |
TV 1856 Kempten |
21:07,20 |
411 |
| 100m: 01:17,65 (01:17,65) 200m: 02:41,77 (01:24,12) 300m: 04:07,16 (01:25,39) 400m: 05:32,43 (01:25,27) |
| 500m: 06:58,42 (01:25,99) 600m: 08:25,04 (01:26,62) 700m: 09:51,65 (01:26,61) 800m: 11:18,35 (01:26,70) |
| 900m: 12:45,40 (01:27,05) 1000m: 14:10,45 (01:25,05) 1100m: 15:35,47 (01:25,02) 1200m: 17:00,79 (01:25,32) |
| 1300m: 18:25,23 (01:24,44) 1400m: 19:48,57 (01:23,34) 1500m: 21:07,20 (01:18,63) |
15. |
Ellen Rausch |
2000 |
SSG Rödermark |
22:46,34 |
328 |
| 100m: 01:19,28 (01:19,28) 200m: 02:48,62 (01:29,34) 300m: 04:17,85 (01:29,23) 400m: 05:46,99 (01:29,14) |
| 500m: 07:16,84 (01:29,85) 600m: 08:47,87 (01:31,03) 700m: 10:18,09 (01:30,22) 800m: 11:45,59 (01:27,50) |
| 900m: 13:21,42 (01:35,83) 1000m: 14:57,38 (01:35,96) 1100m: 16:29,97 (01:32,59) 1200m: 18:04,46 (01:34,49) |
| 1300m: 19:37,99 (01:33,53) 1400m: 21:13,89 (01:35,90) 1500m: 22:46,34 (01:32,45) |
16. |
Saskia Fettig |
2000 |
VfR Simmern |
23:26,51 |
300 |
| 100m: 01:23,52 (01:23,52) 200m: 02:57,37 (01:33,85) 300m: 04:32,51 (01:35,14) 400m: 06:08,19 (01:35,68) |
| 500m: 07:43,22 (01:35,03) 600m: 09:18,51 (01:35,29) 700m: 10:55,37 (01:36,86) 800m: 12:31,05 (01:35,68) |
| 900m: 14:06,97 (01:35,92) 1000m: 15:40,75 (01:33,78) 1100m: 17:16,10 (01:35,35) 1200m: 18:50,23 (01:34,13) |
| 1300m: 20:24,60 (01:34,37) 1400m: 21:58,70 (01:34,10) 1500m: 23:26,51 (01:27,81) |
abgemeldet |
|
Laura Ernst |
1996 |
SG ACT/Baunatal |
|
|
Platz |
Schwimmer |
Jg. |
Verein |
Endzeit |
Punkte |
1. |
Jonas Steglich |
1994 |
SC Chemnitz von 1892 |
16:00,81 |
754 |
| 100m: 00:59,81 (00:59,81) 200m: 02:02,75 (01:02,94) 300m: 03:06,36 (01:03,61) 400m: 04:10,59 (01:04,23) |
| 500m: 05:14,41 (01:03,82) 600m: 06:19,25 (01:04,84) 700m: 07:23,93 (01:04,68) 800m: 08:28,71 (01:04,78) |
| 900m: 09:33,15 (01:04,44) 1000m: 10:37,55 (01:04,40) 1100m: 11:43,20 (01:05,65) 1200m: 12:47,82 (01:04,62) |
| 1300m: 13:52,81 (01:04,99) 1400m: 14:57,44 (01:04,63) 1500m: 16:00,81 (01:03,37) |
2. |
Paul Hentschel |
1997 |
SC Chemnitz von 1892 |
16:42,57 |
663 |
| 100m: 00:59,62 (00:59,62) 200m: 02:03,88 (01:04,26) 300m: 03:10,04 (01:06,16) 400m: 04:17,53 (01:07,49) |
| 500m: 05:25,04 (01:07,51) 600m: 06:33,05 (01:08,01) 700m: 07:40,82 (01:07,77) 800m: 08:48,81 (01:07,99) |
| 900m: 09:56,55 (01:07,74) 1000m: 11:04,09 (01:07,54) 1100m: 12:13,02 (01:08,93) 1200m: 13:21,83 (01:08,81) |
| 1300m: 14:30,57 (01:08,74) 1400m: 15:37,90 (01:07,33) 1500m: 16:42,57 (01:04,67) |
3. |
Maurice Rothkegel |
1998 |
SC Chemnitz von 1892 |
17:31,48 |
575 |
| 100m: 01:01,35 (01:01,35) 200m: 02:09,28 (01:07,93) 300m: 03:18,81 (01:09,53) 400m: 04:28,18 (01:09,37) |
| 500m: 05:38,45 (01:10,27) 600m: 06:48,71 (01:10,26) 700m: 08:00,24 (01:11,53) 800m: 09:11,18 (01:10,94) |
| 900m: 10:22,34 (01:11,16) 1000m: 11:33,75 (01:11,41) 1100m: 12:45,44 (01:11,69) 1200m: 13:57,73 (01:12,29) |
| 1300m: 15:09,60 (01:11,87) 1400m: 16:22,63 (01:13,03) 1500m: 17:31,48 (01:08,85) |
4. |
Tolunay Akçay |
1998 |
Region Zentralschweiz-West |
17:58,45 |
533 |
| 100m: 01:08,75 (01:08,75) 200m: 02:23,18 (01:14,43) 300m: 03:33,76 (01:10,58) 400m: 04:46,55 (01:12,79) |
| 500m: 05:58,90 (01:12,35) 600m: 07:09,28 (01:10,38) 700m: 08:21,96 (01:12,68) 800m: 09:32,09 (01:10,13) |
| 900m: 10:44,11 (01:12,02) 1000m: 11:54,96 (01:10,85) 1100m: 13:06,03 (01:11,07) 1200m: 14:17,70 (01:11,67) |
| 1300m: 15:29,78 (01:12,08) 1400m: 16:41,70 (01:11,92) 1500m: 17:58,45 (01:16,75) |
5. |
Hannes Hötzel |
1998 |
SC Chemnitz von 1892 |
18:07,86 |
519 |
| 100m: 01:04,54 (01:04,54) 200m: 02:15,25 (01:10,71) 300m: 03:26,84 (01:11,59) 400m: 04:39,29 (01:12,45) |
| 500m: 05:52,33 (01:13,04) 600m: 07:05,29 (01:12,96) 700m: 08:18,52 (01:13,23) 800m: 09:32,19 (01:13,67) |
| 900m: 10:45,64 (01:13,45) 1000m: 11:59,68 (01:14,04) 1100m: 13:13,24 (01:13,56) 1200m: 14:27,34 (01:14,10) |
| 1300m: 15:41,57 (01:14,23) 1400m: 16:54,92 (01:13,35) 1500m: 18:07,86 (01:12,94) |
6. |
Niklas Frach |
1998 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
18:09,63 |
517 |
| 100m: 01:05,82 (01:05,82) 200m: 02:17,89 (01:12,07) 300m: 03:31,54 (01:13,65) 400m: 04:45,46 (01:13,92) |
| 500m: 05:58,68 (01:13,22) 600m: 07:12,45 (01:13,77) 700m: 08:26,58 (01:14,13) 800m: 09:40,23 (01:13,65) |
| 900m: 10:54,11 (01:13,88) 1000m: 12:07,58 (01:13,47) 1100m: 13:21,07 (01:13,49) 1200m: 14:33,41 (01:12,34) |
| 1300m: 15:46,44 (01:13,03) 1500m: 18:09,63 (02:23,19) |
7. |
Roman Osipov |
1999 |
SG ACT/Baunatal |
18:10,75 |
515 |
| 100m: 01:02,66 (01:02,66) 200m: 02:14,07 (01:11,41) 300m: 03:20,82 (01:06,75) 400m: 04:42,81 (01:21,99) |
| 500m: 05:57,11 (01:14,30) 600m: 07:11,74 (01:14,63) 700m: 08:26,63 (01:14,89) 800m: 09:40,48 (01:13,85) |
| 900m: 10:53,61 (01:13,13) 1000m: 12:06,78 (01:13,17) 1100m: 13:20,56 (01:13,78) 1200m: 14:35,84 (01:15,28) |
| 1300m: 15:47,65 (01:11,81) 1400m: 17:00,56 (01:12,91) 1500m: 18:10,75 (01:10,19) |
8. |
Florian Richter |
1999 |
SC Chemnitz von 1892 |
18:11,63 |
514 |
| 100m: 01:03,89 (01:03,89) 200m: 02:14,34 (01:10,45) 300m: 03:25,97 (01:11,63) 400m: 04:38,37 (01:12,40) |
| 500m: 05:51,13 (01:12,76) 600m: 07:04,38 (01:13,25) 700m: 08:18,17 (01:13,79) 800m: 09:32,10 (01:13,93) |
| 900m: 10:46,22 (01:14,12) 1000m: 12:00,19 (01:13,97) 1100m: 13:14,42 (01:14,23) 1200m: 14:28,87 (01:14,45) |
| 1300m: 15:43,46 (01:14,59) 1400m: 16:58,47 (01:15,01) 1500m: 18:11,63 (01:13,16) |
9. |
Adrian Burg |
2000 |
SG Worms |
18:16,33 |
507 |
| 100m: 01:08,80 (01:08,80) 200m: 02:21,77 (01:12,97) 300m: 03:35,04 (01:13,27) 400m: 04:49,20 (01:14,16) |
| 500m: 06:02,51 (01:13,31) 600m: 07:16,45 (01:13,94) 700m: 08:30,42 (01:13,97) 800m: 09:43,86 (01:13,44) |
| 900m: 10:58,26 (01:14,40) 1000m: 12:12,64 (01:14,38) 1100m: 13:26,80 (01:14,16) 1200m: 14:40,20 (01:13,40) |
| 1300m: 15:53,58 (01:13,38) 1400m: 17:06,83 (01:13,25) 1500m: 18:16,33 (01:09,50) |
10. |
Stefan Wittenbrink |
1998 |
SG Gelsenkirchen |
18:18,25 |
504 |
| 100m: 01:04,71 (01:04,71) 200m: 02:15,99 (01:11,28) 300m: 03:29,92 (01:13,93) 400m: 04:42,80 (01:12,88) |
| 500m: 05:57,49 (01:14,69) 600m: 07:12,30 (01:14,81) 700m: 08:26,10 (01:13,80) 800m: 09:39,87 (01:13,77) |
| 900m: 10:54,30 (01:14,43) 1000m: 12:09,12 (01:14,82) 1100m: 13:22,47 (01:13,35) 1200m: 14:37,72 (01:15,25) |
| 1300m: 15:51,16 (01:13,44) 1400m: 17:05,12 (01:13,96) 1500m: 18:18,25 (01:13,13) |
11. |
Pieter Rink |
2000 |
TV Dillenburg |
18:20,96 |
501 |
| 100m: 01:07,53 (01:07,53) 200m: 02:20,41 (01:12,88) 300m: 03:33,96 (01:13,55) 400m: 04:47,52 (01:13,56) |
| 500m: 06:01,28 (01:13,76) 600m: 07:14,91 (01:13,63) 700m: 08:30,21 (01:15,30) 800m: 09:44,68 (01:14,47) |
| 900m: 10:58,48 (01:13,80) 1000m: 12:12,99 (01:14,51) 1100m: 13:26,84 (01:13,85) 1200m: 14:41,06 (01:14,22) |
| 1300m: 15:55,32 (01:14,26) 1400m: 17:08,99 (01:13,67) 1500m: 18:20,96 (01:11,97) |
12. |
Tom Bellmann |
1999 |
SC Chemnitz von 1892 |
18:25,65 |
494 |
| 100m: 01:06,16 (01:06,16) 200m: 02:19,27 (01:13,11) 300m: 03:32,95 (01:13,68) 400m: 04:47,31 (01:14,36) |
| 500m: 06:02,01 (01:14,70) 600m: 07:16,76 (01:14,75) 700m: 08:31,29 (01:14,53) 800m: 09:45,72 (01:14,43) |
| 900m: 10:59,99 (01:14,27) 1000m: 12:15,06 (01:15,07) 1100m: 13:29,59 (01:14,53) 1200m: 14:44,18 (01:14,59) |
| 1300m: 15:58,77 (01:14,59) 1400m: 17:12,65 (01:13,88) 1500m: 18:25,65 (01:13,00) |
13. |
Tom Henri Lindner |
1999 |
SG Wetterau |
18:29,08 |
490 |
| 100m: 01:07,15 (01:07,15) 200m: 02:20,56 (01:13,41) 300m: 03:35,60 (01:15,04) 400m: 04:50,51 (01:14,91) |
| 500m: 06:06,16 (01:15,65) 600m: 07:20,84 (01:14,68) 700m: 08:36,41 (01:15,57) 800m: 09:52,00 (01:15,59) |
| 900m: 11:06,84 (01:14,84) 1000m: 12:21,85 (01:15,01) 1100m: 13:35,56 (01:13,71) 1200m: 14:49,85 (01:14,29) |
| 1300m: 16:04,44 (01:14,59) 1400m: 17:19,53 (01:15,09) 1500m: 18:29,08 (01:09,55) |
14. |
Adrian Darius Wilhelm |
2000 |
SG Wetterau |
18:29,51 |
489 |
| 100m: 01:07,92 (01:07,92) 200m: 02:21,48 (01:13,56) 300m: 03:35,64 (01:14,16) 400m: 04:50,45 (01:14,81) |
| 500m: 06:06,54 (01:16,09) 600m: 07:21,70 (01:15,16) 700m: 08:36,86 (01:15,16) 800m: 09:52,07 (01:15,21) |
| 900m: 11:07,10 (01:15,03) 1000m: 12:21,60 (01:14,50) 1100m: 13:36,02 (01:14,42) 1200m: 14:49,73 (01:13,71) |
| 1300m: 16:04,67 (01:14,94) 1400m: 17:18,70 (01:14,03) 1500m: 18:29,51 (01:10,81) |
15. |
Paul Harbig |
2000 |
SC Chemnitz von 1892 |
18:40,93 |
474 |
| 100m: 01:07,84 (01:07,84) 200m: 02:22,71 (01:14,87) 300m: 03:38,03 (01:15,32) 400m: 04:53,53 (01:15,50) |
| 500m: 06:09,61 (01:16,08) 600m: 07:25,81 (01:16,20) 700m: 08:41,89 (01:16,08) 800m: 09:57,59 (01:15,70) |
| 900m: 11:13,67 (01:16,08) 1000m: 12:28,61 (01:14,94) 1100m: 13:43,88 (01:15,27) 1200m: 14:59,06 (01:15,18) |
| 1300m: 16:13,75 (01:14,69) 1400m: 17:27,96 (01:14,21) 1500m: 18:40,93 (01:12,97) |
16. |
Silvan Möller |
1995 |
SG Wetterau |
18:58,26 |
453 |
| 100m: 01:07,92 (01:07,92) 200m: 02:22,92 (01:15,00) 300m: 03:38,87 (01:15,95) 400m: 04:55,83 (01:16,96) |
| 500m: 06:13,30 (01:17,47) 600m: 07:36,44 (01:23,14) 700m: 08:47,49 (01:11,05) 800m: 10:04,08 (01:16,59) |
| 900m: 11:20,66 (01:16,58) 1000m: 12:37,55 (01:16,89) 1100m: 13:54,42 (01:16,87) 1200m: 15:11,30 (01:16,88) |
| 1300m: 16:28,13 (01:16,83) 1400m: 17:45,27 (01:17,14) 1500m: 18:58,26 (01:12,99) |
17. |
Scott McClymont |
1998 |
Hofheimer SC |
19:03,34 |
447 |
| 100m: 01:09,44 (01:09,44) 200m: 02:25,44 (01:16,00) 300m: 03:42,17 (01:16,73) 400m: 04:58,38 (01:16,21) |
| 500m: 06:15,00 (01:16,62) 600m: 07:31,73 (01:16,73) 700m: 08:48,34 (01:16,61) 800m: 10:05,41 (01:17,07) |
| 900m: 11:22,73 (01:17,32) 1000m: 12:40,04 (01:17,31) 1100m: 13:57,16 (01:17,12) 1200m: 15:14,63 (01:17,47) |
| 1300m: 16:31,00 (01:16,37) 1400m: 17:49,19 (01:18,19) 1500m: 19:03,34 (01:14,15) |
18. |
Fabian Fröhlich |
2000 |
SV Zwickau von 1904 |
19:09,65 |
440 |
| 100m: 01:08,33 (01:08,33) 200m: 02:24,62 (01:16,29) 300m: 03:41,10 (01:16,48) 400m: 04:58,50 (01:17,40) |
| 500m: 06:14,83 (01:16,33) 600m: 07:33,11 (01:18,28) 700m: 08:50,08 (01:16,97) 800m: 10:07,62 (01:17,54) |
| 900m: 11:24,73 (01:17,11) 1000m: 12:42,14 (01:17,41) 1100m: 14:00,25 (01:18,11) 1200m: 15:19,01 (01:18,76) |
| 1300m: 16:36,82 (01:17,81) 1400m: 17:54,92 (01:18,10) 1500m: 19:09,65 (01:14,73) |
19. |
Kai Maibaum |
1995 |
SG Wetterau |
19:11,31 |
438 |
| 100m: 01:02,91 (01:02,91) 200m: 02:15,90 (01:12,99) 300m: 03:31,88 (01:15,98) 400m: 04:49,10 (01:17,22) |
| 500m: 06:06,47 (01:17,37) 600m: 07:25,79 (01:19,32) 700m: 08:45,40 (01:19,61) 800m: 10:06,31 (01:20,91) |
| 900m: 11:25,08 (01:18,77) 1000m: 12:44,51 (01:19,43) 1100m: 14:03,62 (01:19,11) 1200m: 15:22,09 (01:18,47) |
| 1300m: 16:40,65 (01:18,56) 1400m: 17:57,18 (01:16,53) 1500m: 19:11,31 (01:14,13) |
20. |
Nils Fritsche |
2001 |
SC Chemnitz von 1892 |
19:29,81 |
417 |
| 100m: 01:09,83 (01:09,83) 200m: 02:27,37 (01:17,54) 300m: 03:44,98 (01:17,61) 400m: 05:03,33 (01:18,35) |
| 500m: 06:21,47 (01:18,14) 600m: 07:39,98 (01:18,51) 700m: 08:58,83 (01:18,85) 800m: 10:18,20 (01:19,37) |
| 900m: 11:37,29 (01:19,09) 1000m: 12:56,42 (01:19,13) 1100m: 14:14,99 (01:18,57) 1200m: 15:33,29 (01:18,30) |
| 1300m: 16:52,03 (01:18,74) 1400m: 18:11,24 (01:19,21) 1500m: 19:29,81 (01:18,57) |
21. |
Christoph Jocher |
1997 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
19:35,96 |
411 |
| 100m: 01:07,60 (01:07,60) 200m: 02:21,63 (01:14,03) 300m: 03:37,92 (01:16,29) 400m: 04:56,87 (01:18,95) |
| 500m: 06:16,12 (01:19,25) 600m: 07:36,66 (01:20,54) 700m: 08:56,63 (01:19,97) 800m: 10:17,28 (01:20,65) |
| 900m: 11:38,21 (01:20,93) 1000m: 12:58,82 (01:20,61) 1100m: 14:19,51 (01:20,69) 1200m: 15:42,53 (01:23,02) |
| 1300m: 16:58,14 (01:15,61) 1400m: 18:20,58 (01:22,44) 1500m: 19:35,96 (01:15,38) |
22. |
Henri Krekel |
2001 |
SCW Eschborn |
19:41,07 |
406 |
| 100m: 01:11,42 (01:11,42) 200m: 02:29,65 (01:18,23) 300m: 03:49,29 (01:19,64) 400m: 05:09,86 (01:20,57) |
| 500m: 06:29,97 (01:20,11) 600m: 07:50,25 (01:20,28) 700m: 09:10,42 (01:20,17) 800m: 10:31,19 (01:20,77) |
| 900m: 11:50,50 (01:19,31) 1000m: 13:09,66 (01:19,16) 1100m: 14:28,36 (01:18,70) 1200m: 15:46,99 (01:18,63) |
| 1300m: 17:05,90 (01:18,91) 1400m: 18:25,28 (01:19,38) 1500m: 19:41,07 (01:15,79) |
23. |
Finn Helmke |
2000 |
SCW Eschborn |
19:51,80 |
395 |
| 100m: 01:11,80 (01:11,80) 200m: 02:33,54 (01:21,74) 300m: 03:55,10 (01:21,56) 400m: 05:16,29 (01:21,19) |
| 500m: 06:38,07 (01:21,78) 600m: 07:59,23 (01:21,16) 700m: 09:20,02 (01:20,79) 800m: 10:40,90 (01:20,88) |
| 900m: 12:00,52 (01:19,62) 1000m: 13:20,26 (01:19,74) 1100m: 14:39,92 (01:19,66) 1200m: 15:58,57 (01:18,65) |
| 1300m: 17:18,20 (01:19,63) 1400m: 18:36,42 (01:18,22) 1500m: 19:51,80 (01:15,38) |
24. |
Linus Diessner |
2000 |
SCW Eschborn |
19:55,03 |
391 |
| 100m: 01:12,63 (01:12,63) 200m: 02:35,14 (01:22,51) 300m: 03:56,53 (01:21,39) 400m: 05:18,33 (01:21,80) |
| 500m: 06:38,84 (01:20,51) 600m: 07:59,68 (01:20,84) 700m: 09:20,44 (01:20,76) 800m: 10:39,62 (01:19,18) |
| 900m: 11:59,96 (01:20,34) 1000m: 13:19,35 (01:19,39) 1100m: 14:38,82 (01:19,47) 1200m: 15:59,70 (01:20,88) |
| 1300m: 17:19,67 (01:19,97) 1400m: 18:37,81 (01:18,14) 1500m: 19:55,03 (01:17,22) |
25. |
Marius Vorsatz |
2000 |
SC Chemnitz von 1892 |
19:59,21 |
387 |
| 100m: 01:14,05 (01:14,05) 200m: 02:33,73 (01:19,68) 300m: 03:53,78 (01:20,05) 400m: 05:13,55 (01:19,77) |
| 500m: 06:33,08 (01:19,53) 600m: 07:53,32 (01:20,24) 700m: 09:13,46 (01:20,14) 800m: 10:33,28 (01:19,82) |
| 900m: 11:54,39 (01:21,11) 1000m: 13:15,17 (01:20,78) 1100m: 14:36,24 (01:21,07) 1200m: 15:58,07 (01:21,83) |
| 1300m: 17:19,14 (01:21,07) 1400m: 18:40,22 (01:21,08) 1500m: 19:59,21 (01:18,99) |
26. |
Loris Betz |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
20:02,75 |
384 |
| 100m: 01:12,38 (01:12,38) 200m: 02:32,83 (01:20,45) 300m: 03:54,73 (01:21,90) 400m: 05:16,71 (01:21,98) |
| 500m: 06:37,76 (01:21,05) 600m: 07:59,83 (01:22,07) 700m: 09:19,98 (01:20,15) 800m: 10:40,91 (01:20,93) |
| 900m: 12:01,26 (01:20,35) 1000m: 13:22,09 (01:20,83) 1100m: 14:42,73 (01:20,64) 1200m: 16:03,80 (01:21,07) |
| 1300m: 17:24,78 (01:20,98) 1400m: 18:45,53 (01:20,75) 1500m: 20:02,75 (01:17,22) |
27. |
Alan Kudaschov |
2001 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
20:05,01 |
382 |
| 100m: 01:14,39 (01:14,39) 200m: 02:34,61 (01:20,22) 300m: 03:55,73 (01:21,12) 400m: 05:18,01 (01:22,28) |
| 500m: 06:39,29 (01:21,28) 600m: 08:01,12 (01:21,83) 700m: 09:23,23 (01:22,11) 800m: 10:43,76 (01:20,53) |
| 900m: 12:05,25 (01:21,49) 1000m: 13:26,25 (01:21,00) 1100m: 14:46,21 (01:19,96) 1200m: 16:08,52 (01:22,31) |
| 1300m: 17:27,62 (01:19,10) 1400m: 18:48,33 (01:20,71) 1500m: 20:05,01 (01:16,68) |
28. |
Jonas Thalheimer |
2000 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
20:16,69 |
371 |
| 100m: 01:14,23 (01:14,23) 200m: 02:35,90 (01:21,67) 300m: 03:58,62 (01:22,72) 400m: 05:20,34 (01:21,72) |
| 500m: 06:42,66 (01:22,32) 600m: 08:05,19 (01:22,53) 700m: 09:28,71 (01:23,52) 800m: 10:51,99 (01:23,28) |
| 900m: 12:14,38 (01:22,39) 1000m: 13:35,32 (01:20,94) 1100m: 14:56,88 (01:21,56) 1200m: 16:17,91 (01:21,03) |
| 1300m: 17:38,88 (01:20,97) 1400m: 18:56,91 (01:18,03) 1500m: 20:16,69 (01:19,78) |
29. |
Gavin Grenzemann |
2001 |
SG ACT/Baunatal |
20:25,24 |
363 |
| 100m: 01:11,87 (01:11,87) 200m: 02:33,34 (01:21,47) 300m: 03:52,44 (01:19,10) 400m: 05:14,39 (01:21,95) |
| 500m: 06:37,45 (01:23,06) 600m: 08:00,19 (01:22,74) 700m: 09:23,41 (01:23,22) 800m: 10:46,91 (01:23,50) |
| 900m: 12:10,79 (01:23,88) 1000m: 13:35,75 (01:24,96) 1100m: 14:59,79 (01:24,04) 1200m: 16:22,47 (01:22,68) |
| 1300m: 17:47,32 (01:24,85) 1400m: 19:09,13 (01:21,81) 1500m: 20:25,24 (01:16,11) |
30. |
Till Lehmann |
2000 |
SC Poseidon Koblenz |
20:26,03 |
362 |
| 100m: 01:10,71 (01:10,71) 200m: 02:29,21 (01:18,50) 300m: 03:50,03 (01:20,82) 400m: 05:11,95 (01:21,92) |
| 500m: 06:32,85 (01:20,90) 600m: 07:58,02 (01:25,17) 700m: 09:21,44 (01:23,42) 800m: 10:22,90 (01:01,46) |
| 900m: 12:08,01 (01:45,11) 1000m: 13:31,87 (01:23,86) 1100m: 14:56,11 (01:24,24) 1200m: 16:20,56 (01:24,45) |
| 1300m: 17:43,06 (01:22,50) 1400m: 19:06,81 (01:23,75) 1500m: 20:26,03 (01:19,22) |
31. |
Matthew Ostrem |
2000 |
SCW Eschborn |
20:26,15 |
362 |
| 100m: 01:12,71 (01:12,71) 200m: 02:33,31 (01:20,60) 300m: 03:54,84 (01:21,53) 400m: 05:18,00 (01:23,16) |
| 500m: 06:41,53 (01:23,53) 600m: 08:04,03 (01:22,50) 700m: 09:27,12 (01:23,09) 800m: 10:49,71 (01:22,59) |
| 900m: 12:11,75 (01:22,04) 1000m: 13:33,75 (01:22,00) 1100m: 14:56,25 (01:22,50) 1200m: 16:20,21 (01:23,96) |
| 1300m: 17:43,65 (01:23,44) 1400m: 19:06,31 (01:22,66) 1500m: 20:26,15 (01:19,84) |
32. |
Lucio Betz |
2002 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
20:33,35 |
356 |
| 100m: 01:18,98 (01:18,98) 200m: 02:42,84 (01:23,86) 300m: 04:07,40 (01:24,56) 400m: 05:31,44 (01:24,04) |
| 500m: 06:55,41 (01:23,97) 600m: 08:19,21 (01:23,80) 700m: 09:42,32 (01:23,11) 800m: 11:05,70 (01:23,38) |
| 900m: 12:29,78 (01:24,08) 1000m: 13:51,28 (01:21,50) 1100m: 15:15,26 (01:23,98) 1200m: 16:38,07 (01:22,81) |
| 1300m: 17:57,90 (01:19,83) 1400m: 19:17,70 (01:19,80) 1500m: 20:33,35 (01:15,65) |
33. |
Felix Fuchs |
1999 |
Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. |
20:37,58 |
352 |
| 100m: 01:13,90 (01:13,90) 200m: 02:35,00 (01:21,10) 300m: 03:56,17 (01:21,17) 400m: 05:19,39 (01:23,22) |
| 500m: 06:43,23 (01:23,84) 600m: 08:06,33 (01:23,10) 700m: 09:31,04 (01:24,71) 800m: 10:57,24 (01:26,20) |
| 900m: 12:23,04 (01:25,80) 1000m: 13:49,04 (01:26,00) 1100m: 15:13,65 (01:24,61) 1200m: 16:37,90 (01:24,25) |
| 1300m: 18:01,35 (01:23,45) 1400m: 19:22,85 (01:21,50) 1500m: 20:37,58 (01:14,73) |
34. |
Julius-Georg Weinhold |
1999 |
SG Worms |
20:38,96 |
351 |
| 100m: 01:13,50 (01:13,50) 200m: 02:34,81 (01:21,31) 300m: 03:57,99 (01:23,18) 400m: 05:23,01 (01:25,02) |
| 500m: 06:46,74 (01:23,73) 600m: 08:12,12 (01:25,38) 700m: 09:36,85 (01:24,73) 800m: 11:00,60 (01:23,75) |
| 900m: 12:24,44 (01:23,84) 1000m: 13:48,91 (01:24,47) 1100m: 15:12,98 (01:24,07) 1200m: 16:37,89 (01:24,91) |
| 1300m: 18:01,95 (01:24,06) 1400m: 19:24,33 (01:22,38) 1500m: 20:38,96 (01:14,63) |
35. |
Tom Mai |
2000 |
SC Chemnitz von 1892 |
20:39,55 |
351 |
| 100m: 01:14,63 (01:14,63) 200m: 02:36,62 (01:21,99) 300m: 03:58,16 (01:21,54) 400m: 05:20,45 (01:22,29) |
| 500m: 06:43,53 (01:23,08) 600m: 08:06,46 (01:22,93) 700m: 09:31,12 (01:24,66) 800m: 10:54,05 (01:22,93) |
| 900m: 12:18,38 (01:24,33) 1000m: 13:42,33 (01:23,95) 1100m: 15:06,80 (01:24,47) 1200m: 16:30,94 (01:24,14) |
| 1300m: 17:55,58 (01:24,64) 1400m: 19:18,71 (01:23,13) 1500m: 20:39,55 (01:20,84) |
36. |
Luis Stritter |
2001 |
SCW Eschborn |
20:50,86 |
341 |
| 100m: 01:16,70 (01:16,70) 200m: 02:39,86 (01:23,16) 300m: 04:04,59 (01:24,73) 400m: 05:29,39 (01:24,80) |
| 500m: 06:53,56 (01:24,17) 600m: 08:18,04 (01:24,48) 700m: 09:42,08 (01:24,04) 800m: 11:05,40 (01:23,32) |
| 900m: 12:28,32 (01:22,92) 1000m: 13:52,15 (01:23,83) 1100m: 15:16,77 (01:24,62) 1200m: 16:40,85 (01:24,08) |
| 1300m: 18:05,35 (01:24,50) 1400m: 19:29,43 (01:24,08) 1500m: 20:50,86 (01:21,43) |
37. |
Peter Hellenschmidt |
2001 |
Hofheimer SC |
20:51,60 |
341 |
| 100m: 01:13,60 (01:13,60) 200m: 02:37,67 (01:24,07) 300m: 04:03,81 (01:26,14) 400m: 05:29,91 (01:26,10) |
| 500m: 06:54,51 (01:24,60) 600m: 08:18,95 (01:24,44) 700m: 09:42,54 (01:23,59) 800m: 11:05,23 (01:22,69) |
| 900m: 12:28,76 (01:23,53) 1000m: 13:51,32 (01:22,56) 1100m: 15:15,16 (01:23,84) 1200m: 16:38,04 (01:22,88) |
| 1300m: 18:02,45 (01:24,41) 1400m: 19:28,51 (01:26,06) 1500m: 20:51,60 (01:23,09) |
38. |
Fabian Guckelsberger |
1999 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
20:55,27 |
338 |
| 100m: 01:11,26 (01:11,26) 200m: 02:33,30 (01:22,04) 300m: 03:57,59 (01:24,29) 400m: 05:21,58 (01:23,99) |
| 500m: 06:26,37 (01:04,79) 600m: 08:11,58 (01:45,21) 700m: 09:36,61 (01:25,03) 800m: 11:01,23 (01:24,62) |
| 900m: 12:26,70 (01:25,47) 1000m: 13:51,79 (01:25,09) 1100m: 15:16,95 (01:25,16) 1200m: 16:42,45 (01:25,50) |
| 1300m: 18:07,58 (01:25,13) 1400m: 19:32,20 (01:24,62) 1500m: 20:55,27 (01:23,07) |
39. |
Leon Prinz |
2002 |
WSV Großkrotzenburg |
20:56,60 |
337 |
| 100m: 01:17,73 (01:17,73) 200m: 02:42,95 (01:25,22) 300m: 04:08,70 (01:25,75) 400m: 05:32,67 (01:23,97) |
| 500m: 06:58,13 (01:25,46) 600m: 08:23,95 (01:25,82) 700m: 09:48,10 (01:24,15) 800m: 11:12,80 (01:24,70) |
| 900m: 12:38,32 (01:25,52) 1000m: 14:02,10 (01:23,78) 1100m: 15:26,45 (01:24,35) 1200m: 16:50,92 (01:24,47) |
| 1300m: 18:15,36 (01:24,44) 1400m: 19:38,60 (01:23,24) 1500m: 20:56,60 (01:18,00) |
40. |
Yannik Pache |
1998 |
SV Gelnhausen 1924 e.V. |
21:02,83 |
332 |
| 100m: 01:17,16 (01:17,16) 200m: 02:41,20 (01:24,04) 300m: 04:05,68 (01:24,48) 400m: 05:30,48 (01:24,80) |
| 500m: 06:55,15 (01:24,67) 600m: 08:20,85 (01:25,70) 700m: 09:43,82 (01:22,97) 800m: 11:12,14 (01:28,32) |
| 900m: 12:38,16 (01:26,02) 1000m: 14:04,69 (01:26,53) 1100m: 15:29,96 (01:25,27) 1200m: 16:55,88 (01:25,92) |
| 1300m: 18:21,65 (01:25,77) 1400m: 19:45,66 (01:24,01) 1500m: 21:02,83 (01:17,17) |
41. |
Dennis Streich |
2000 |
1. SSV Ingelheim 1966 |
21:06,44 |
329 |
| 100m: 01:11,01 (01:11,01) 200m: 02:32,15 (01:21,14) 300m: 03:54,10 (01:21,95) 400m: 05:18,10 (01:24,00) |
| 600m: 08:09,76 (02:51,66) 700m: 09:35,83 (01:26,07) 800m: 11:02,25 (01:26,42) 900m: 12:30,80 (01:28,55) |
| 1000m: 13:59,33 (01:28,53) 1100m: 15:26,34 (01:27,01) 1200m: 16:53,10 (01:26,76) 1300m: 18:19,59 (01:26,49) |
| 1400m: 19:45,46 (01:25,87) 1500m: 21:06,44 (01:20,98) |
42. |
Tillmann Wagner |
2000 |
SCW Eschborn |
21:07,40 |
328 |
| 100m: 01:15,56 (01:15,56) 200m: 02:39,06 (01:23,50) 300m: 04:04,27 (01:25,21) 400m: 05:29,94 (01:25,67) |
| 500m: 06:55,22 (01:25,28) 600m: 08:20,33 (01:25,11) 700m: 09:45,31 (01:24,98) 800m: 11:11,27 (01:25,96) |
| 900m: 12:36,69 (01:25,42) 1000m: 14:03,11 (01:26,42) 1100m: 15:28,40 (01:25,29) 1200m: 16:54,07 (01:25,67) |
| 1300m: 18:20,62 (01:26,55) 1400m: 19:44,83 (01:24,21) 1500m: 21:07,40 (01:22,57) |
43. |
Marvin Kreis |
2001 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
21:21,20 |
318 |
| 100m: 01:15,64 (01:15,64) 200m: 02:39,60 (01:23,96) 300m: 04:05,42 (01:25,82) 400m: 05:33,54 (01:28,12) |
| 500m: 07:01,42 (01:27,88) 600m: 08:29,29 (01:27,87) 700m: 09:55,32 (01:26,03) 800m: 11:21,80 (01:26,48) |
| 900m: 12:48,04 (01:26,24) 1000m: 14:15,57 (01:27,53) 1100m: 15:42,73 (01:27,16) 1200m: 17:10,07 (01:27,34) |
| 1300m: 18:35,89 (01:25,82) 1400m: 20:00,26 (01:24,37) 1500m: 21:21,20 (01:20,94) |
44. |
Lars Schwartner |
2001 |
SG Worms |
21:22,67 |
316 |
| 100m: 01:19,47 (01:19,47) 200m: 02:47,18 (01:27,71) 300m: 04:15,08 (01:27,90) 400m: 05:42,53 (01:27,45) |
| 500m: 07:10,43 (01:27,90) 600m: 08:37,45 (01:27,02) 700m: 10:04,23 (01:26,78) 800m: 11:30,74 (01:26,51) |
| 900m: 12:56,79 (01:26,05) 1000m: 14:23,13 (01:26,34) 1100m: 15:47,13 (01:24,00) 1200m: 17:11,52 (01:24,39) |
| 1300m: 18:37,51 (01:25,99) 1400m: 20:02,64 (01:25,13) 1500m: 21:22,67 (01:20,03) |
45. |
Patrick Hellenschmidt |
2001 |
Hofheimer SC |
21:27,93 |
313 |
| 100m: 01:19,58 (01:19,58) 200m: 02:46,05 (01:26,47) 300m: 04:14,02 (01:27,97) 400m: 05:39,93 (01:25,91) |
| 500m: 07:07,01 (01:27,08) 600m: 08:32,80 (01:25,79) 700m: 09:59,27 (01:26,47) 800m: 11:26,36 (01:27,09) |
| 900m: 12:52,37 (01:26,01) 1000m: 14:19,46 (01:27,09) 1100m: 15:45,81 (01:26,35) 1200m: 17:13,23 (01:27,42) |
| 1300m: 18:39,37 (01:26,14) 1400m: 20:05,55 (01:26,18) 1500m: 21:27,93 (01:22,38) |
46. |
Kaspar Wagner |
2001 |
SCW Eschborn |
22:23,04 |
276 |
| 100m: 01:20,89 (01:20,89) 200m: 02:51,31 (01:30,42) 300m: 04:22,47 (01:31,16) 400m: 05:53,73 (01:31,26) |
| 500m: 07:25,42 (01:31,69) 600m: 08:57,01 (01:31,59) 700m: 10:27,35 (01:30,34) 800m: 11:57,36 (01:30,01) |
| 900m: 13:27,58 (01:30,22) 1000m: 14:58,02 (01:30,44) 1100m: 16:28,24 (01:30,22) 1200m: 17:57,70 (01:29,46) |
| 1300m: 19:28,26 (01:30,56) 1400m: 20:57,57 (01:29,31) 1500m: 22:23,04 (01:25,47) |
47. |
Michael Szymik |
2000 |
SSG Rödermark |
22:41,63 |
264 |
| 100m: 01:20,97 (01:20,97) 200m: 02:50,09 (01:29,12) 300m: 04:21,86 (01:31,77) 400m: 05:55,14 (01:33,28) |
| 500m: 07:26,68 (01:31,54) 600m: 08:58,10 (01:31,42) 700m: 10:27,57 (01:29,47) 800m: 11:58,39 (01:30,82) |
| 900m: 13:29,05 (01:30,66) 1000m: 15:00,98 (01:31,93) 1100m: 16:33,79 (01:32,81) 1200m: 18:07,05 (01:33,26) |
| 1300m: 19:40,79 (01:33,74) 1400m: 21:13,59 (01:32,80) 1500m: 22:41,63 (01:28,04) |
48. |
Jonathan Steffen |
1999 |
SSG Rödermark |
23:14,24 |
246 |
| 100m: 01:27,12 (01:27,12) 200m: 03:01,23 (01:34,11) 300m: 04:35,26 (01:34,03) 400m: 06:07,52 (01:32,26) |
| 500m: 07:39,77 (01:32,25) 600m: 09:12,18 (01:32,41) 700m: 10:44,47 (01:32,29) 800m: 12:17,55 (01:33,08) |
| 900m: 13:50,16 (01:32,61) 1000m: 15:24,81 (01:34,65) 1100m: 17:00,78 (01:35,97) 1200m: 18:36,36 (01:35,58) |
| 1300m: 20:10,82 (01:34,46) 1400m: 21:44,18 (01:33,36) 1500m: 23:14,24 (01:30,06) |
49. |
Simon Krause |
1995 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
24:15,89 |
216 |
| 100m: 01:17,54 (01:17,54) 200m: 02:51,01 (01:33,47) 300m: 04:32,34 (01:41,33) 400m: 06:14,22 (01:41,88) |
| 500m: 07:54,53 (01:40,31) 600m: 09:33,93 (01:39,40) 700m: 11:15,50 (01:41,57) 800m: 12:55,11 (01:39,61) |
| 900m: 14:34,63 (01:39,52) 1000m: 16:16,08 (01:41,45) 1100m: 17:53,82 (01:37,74) 1200m: 19:33,87 (01:40,05) |
| 1300m: 21:11,19 (01:37,32) 1400m: 22:47,01 (01:35,82) 1500m: 24:15,89 (01:28,88) |
50. |
Maximilian Bommel |
2002 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
24:54,45 |
200 |
| 100m: 01:27,54 (01:27,54) 200m: 03:04,73 (01:37,19) 300m: 04:41,64 (01:36,91) 400m: 06:20,45 (01:38,81) |
| 500m: 07:59,70 (01:39,25) 600m: 09:39,95 (01:40,25) 700m: 11:20,10 (01:40,15) 800m: 13:01,39 (01:41,29) |
| 900m: 14:42,92 (01:41,53) 1000m: 16:25,02 (01:42,10) 1100m: 18:06,51 (01:41,49) 1200m: 19:48,51 (01:42,00) |
| 1300m: 21:31,13 (01:42,62) 1400m: 23:13,23 (01:42,10) 1500m: 24:54,45 (01:41,22) |
51. |
Hendrik Behle |
2001 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
25:56,00 |
177 |
| 100m: 01:36,42 (01:36,42) 200m: 03:11,85 (01:35,43) 300m: 04:53,16 (01:41,31) 400m: 06:35,97 (01:42,81) |
| 500m: 08:18,57 (01:42,60) 600m: 10:03,07 (01:44,50) 700m: 11:48,10 (01:45,03) 800m: 13:34,60 (01:46,50) |
| 900m: 15:21,07 (01:46,47) 1000m: 17:04,84 (01:43,77) 1100m: 18:52,76 (01:47,92) 1200m: 20:38,60 (01:45,84) |
| 1300m: 22:27,63 (01:49,03) 1400m: 24:20,15 (01:52,52) 1500m: 25:56,00 (01:35,85) |
abgemeldet |
|
Johannes von Müller |
2000 |
SSV Aue-Schneeberg |
|
|
|
Maximilian Bacher |
2000 |
SCW Eschborn |
|
|
|
Alexander Dohm |
2002 |
SCW Eschborn |
|
|
|
Justin Emrich |
2002 |
SG EWR Rheinhessen-Mainz |
|
|
nicht am Start |
|
Nico Buttgereit |
1998 |
SV Poseidon Limburg e. V. |
|
|
|
Nils Peppler |
2000 |
SG Mittelhessen |
|
|
|
Daniel Fodor |
1995 |
SG Mittelhessen |
|
|
|
Mateusz Szweda |
1999 |
UKS Siodemka |
|
|
|
Simon Keller |
1995 |
Region Zentralschweiz-West |
|
|
|
Karol Kruk |
1999 |
UKS Siodemka |
|
|